Բողոքի ցույց Կանադայում Ադրբեջանի դեսպանատան դիմաց
Ապրիլ 8-ին, ժամը 12:00-ին, Կանադայի մայրաքաղաք Օտտավայում գտնվող Ադրբեջանի դեսպանատան դիմաց տեղի է ունեցել բողոքի ցույց, որին մասնակցել են հայեր՝ Մոնրեալից, Լավալից, Տորոնտոյից, Քեմբրիջից և Օտտավայից:
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ ցույցը կազմակերպվել էր ՀՅԴ Կանադայի երիտասարդական միության և ՀՅԴ «Արմեն Գարո» ուսանողական միության կողմից: Ցույցի ընթացքում ելույթ են ունեցել վերոնշյալ կազմակերպությունների ներկայացուցիչները: Նրանք բուռն կերպով դատապարտել են Արցախի խաղաղ բնակչությանը հրթիռակոծելու Ադրբեջանի նախահարձակ գործողությունները և կոչ են ուղղել Կանադայի կառավարության, որ դատապարտի Բաքվի ռազմատենչ քաղաքականությունը:

Protest held in front of Embassy of Azerbaijan in Canada
On April 8 (12:00), Armenians from Montreal, Laval, Toronto, Cambridge and Ottawa participated in a protest held in front of the Embassy of Azerbaijan in Ottawa.
As reports Hayern Aysor, the protest was organized by the ARF-D Canada Armenian Youth Association and the ARF-D Armen Karo Student Association. In their speeches, the members of the organizations ardently condemned Azerbaijan’s attacks on the peaceful civilians of Artsakh and called on the Canadian government to condemn Baku’s belligerent policy.