Բողոքի ցույց Կանադայում Ադրբեջանի դեսպանատան դիմաց
Ապրիլ 8-ին, ժամը 12:00-ին, Կանադայի մայրաքաղաք Օտտավայում գտնվող Ադրբեջանի դեսպանատան դիմաց տեղի է ունեցել բողոքի ցույց, որին մասնակցել են հայեր՝ Մոնրեալից, Լավալից, Տորոնտոյից, Քեմբրիջից և Օտտավայից:
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ ցույցը կազմակերպվել էր ՀՅԴ Կանադայի երիտասարդական միության և ՀՅԴ «Արմեն Գարո» ուսանողական միության կողմից: Ցույցի ընթացքում ելույթ են ունեցել վերոնշյալ կազմակերպությունների ներկայացուցիչները: Նրանք բուռն կերպով դատապարտել են Արցախի խաղաղ բնակչությանը հրթիռակոծելու Ադրբեջանի նախահարձակ գործողությունները և կոչ են ուղղել Կանադայի կառավարության, որ դատապարտի Բաքվի ռազմատենչ քաղաքականությունը:

Акция протеста у посольства Азербайджана в Канаде
У посольства Азербайджана в столице Канады Оттаве 8 апреля в 12:00 состоялась акция протеста, в которой участвовали армяне из Монреаля, Лаваля, Торонто, Кембриджа и Оттавы.
Как передает «Армяне сегодня», демонстрацию организовали Молодежный союз АРФД Канады и студенческий союз «Армен Гаро» АРФД. В ходе акции выступили с речами представители вышеуказанных организаций. Они сурово осудили ракетный обстрел Азербайджаном мирного населения Карабаха и призвали правительство Канады осудить милитаристскую политику Баку.