Վալենսիայի հայ համայնքը դատապարտում է Արդբեջանի ահաբեկչական պահվածքը
Այսօր՝ ապրիլի 5-ին,  Իսպանիայի ժամանակով ժամը 18:00-ին, Վալենսիայի Արարատ միության նախաձեռնությամբ, Վալենսիայի խորհրդարանի առջև բողոքի ակցիա պիտի կազմակերպվի, որում, բացի Արդբեջանի ահաբեկչական պահվածքը դատապարտելուց, ողջ վալենսահայությունը պիտի իր բողոքն արտահայտի խորհրդարանի պատգամավոր, Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի նախագահ, Ժողովրդական կուսակցության անդամ Պեդրո Ագրամունտի անհարիր, անտեղի ու իրավիճակը սրող հայտարարությունների դեմ: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնում են Արարատ միությունից:
Բողոքի ակցիային իրենց աջակցությունն են հայտնել Էլդայում Արարատ հայկական միության մասնաճյուղը, Մադրիդի հայ համայնքը, Ալիկանտեի «Հայաստան» միությունն ու Կատալոնիայի «Արարատ» միությունը: Մոտ օրերս այս քաղաքներում նույնպես բողոքի ակցիաներ տեղի կունենան:

Армянская община Валенсии осуждает террористическое поведение Азербайджана
По инициативе союза «Арарат» Валенсии сегодня, 5 апреля, в 18:00 перед парламентом Валенсии будет организована акция протеста, в  ходе которой, помимо осуждения  террористического поведения Азербайджана, все армянство Валенсии выразит протест против неуместных и обостряющих ситуацию заявлений депутата парламента, председателя Парламентской Ассамблеи Совета Европы, члена Народной партии Педро Аграмунта. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из союза «Арарат».
Свою поддержку акции протеста выразили филиал армянского союза «Арарат» в Эльде, армянская община Мадрида, союз «Армения» Аликанте и союз «Арарат» Каталонии. В ближайшие дни в этих городах также состоятся акции протеста.