Նիդերլանդների Մաստրիխտի կիրակնօրյա դպրոցի սաները անակնկալ են մատուցել մարտի 8-ի առիթով
Նիդերլանդական Մաստրիխտ քաղաքի «Անի» հայ համայնքի անդամները, թեև հեռու հայրենիքից, բայց ապրում են բուռն հայկականությամբ շնչող կյանքով: Տեղի Սուրբ Կարապետ եկեղեցու ծխական խորհուրդն արել է անհրաժեշտը, որպեսզի այստեղ այցելող յուրաքանչյուր հայ իրեն զգա որպես համայնքի լիարժեք անդամ:
Հերթական անգամ կիրակնօրյա սուրբ եւ անմահ Պատարագից հետո հաճելի անակնկալ մատուցեցին Մաստրիխտի կիրակնօրյա դպրոցի աշակերտները: Նրանք մեսրոպյան մայրենիով ելույթներ էին պատրաստել՝ նվիրված կանանց տոնին: Այս մասին հայտնում է «Հայերն այսօր»-ը՝ հղում կատարելով «Նիդերլանդական օրագրին»:
Մանկան պարզությամբ մատուցած երգն ու պարը, արտասանությունները լավագույն նվերն էին հատկապես նրանց մայրերին, քույրերին ու տատիկներին՝ գարնան զարթոնքի տոնի, մարտի 8-ի առիթով:
Սուրբ Կարապետ Եկեղեցու ծխական խորհրդի ու «Անի» հայ համայնքի ջանքերով մինչև ապրիլի 7-ը՝ Մայրության ու գեղեցկության տոնին ընդառաջ, կկազմակերպվեն մի շարք այլ միջոցառումներ:

Воспитанники воскресной школы Маастрихта Нидерландов преподнесли сюрприз по случаю 8 Марта
Члены армянской общины «Ани» города Маастрихт Нидерландов, хотя и вдали от Родины, живут бурной армянской жизнью. Приходской совет местной армянской церкви Св. Карапет сделали все, чтобы каждый пришедший сюда армянин чувствовал себя полноценным членом общины.
В очередной раз после воскресной Святой и Бессмертной Литургии приятный сюрприз преподнесли воспитанники воскресной школы Маастрихта, которые подготовили выступления на родном языке, посвященные женскому празднику. Об этом сообщает «Армяне сегодня» со ссылкой на «Нидерландский дневник».
Песни и танцы, декламация, преподнесенные с детской непосредственностью, стали прекрасным подарком, особенно их мамам, сестрам и бабушкам по случаю весеннего праздника – 8 Марта.
Усилиями приходского совета церкви Св. Карапет и армянской общины «Ани» до 7 апреля, Праздника материнства и красоты, будет организован и ряд других мероприятий.