Այս տարի 774 տոննայով ավելի թարմ պտուղ-­բանջարեղեն է արտահանվել
2016 թվականի հունվարի 18-­ի դրությամբ Հայաստանից, ընդհանուր առմամբ, արտահանվել է 1313 տոննա թարմ պտուղ­ բանջարեղեն` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 539 տոննայի դիմաց:
Այս մասին  տեղեկացրեցնում են ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից: Արտահանվել է 259 տոննա վարունգ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի զրո տոննայի դիմաց, 197 տոննա լոլիկ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 2 տոննայի դիմաց, 294 տոննա կարտոֆիլ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 6 տոննայի դիմաց, 76 տոննա կանաչի՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 32 տոննայի դիմաց:
Այսօրվա դրությամբ հանրապետությունից արտահանվել է նաև 184 տոննա խնձոր` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 3 տոննայի դիմաց, 135 տոննա խաղող՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 116 տոննայի դիմաց։ Հայկական թարմ պտուղ­բանջարեղենն արտահանվել է Ռուսաստանի Դաշնություն, Վրաստան, Շվեյցարիա։

This year Armenia exported 774 tons more fresh fruit and vegetables
As of January 18, 2016 Armenia exported a total of 1313 tons of fresh fruit and vegetables as compared with the 539 tons of the same period last year.
The Information and Public relations department of the Armenian Ministry of Agriculture informed “Armenpress” about the aforementioned. 259 tons of cucumbers were exported ac compared with zero tons of the last year’s same period, 197 tons of tomatoes ­ as compared with 2 tons of the same period last year, 294 tons potatoes – as compared with 6 tons of the same period last year, 76 tons of greens ­ as compared with 32 tons of the same period last year.
At present, the Republic also exported 184 tons of apples as compared with 3 tons of the same period last year, 135 tons of grapes ­ as compared with 116 tons of the same period last year. Armenian fresh fruit and vegetables were exported to Russia, Georgia, and Switzerland