Թուրքիայի ատամնաբույժներից լավագույնը ճանաչվել է 24-ամյա հայ երիտասարդը
Ստամբուլի համալսարանի ատամնաբուժության ֆակուլտետի շրջանավարտ 24-ամյա Ռուդի Բոյաջյանը Թուրքիայում ատամբնաբույժների շրջանում անցկացված քննությանն առաջին տեղն է զբաղեցրել: Համալսարանը նոր ավարտած Բոյաջյանը, մասնակցելով ատամնաբույժների մասնագիտական քննությանը, ստացել 108.5 միավոր՝ դառնալով առաջինը քննությանը մասնակից 2400 ատամնաբույժի մեջ:
Բոյաջյանը «Ակօս» շաբաթաթերթի հետ զրույցում ասել է, որ ցանկանում է շարունակել կրթությունը՝ խորանալով գիտության մեջ:
Ըստ Բոյաջյանի՝ ատամնաբույժի մասնագիտության մասին սկզբում չի էլ մտածել, սակայն բուհի քննությունները հանձնելուց հետո ընտրել է Ստամբուլի համալսարանի ատամնաբուժության ֆակուլտետը:
«Ուսումս սկսելուց հետո հավանեցի այս մասնագիտությունը: Ինձ ամենից շատ գրավում է այն, որ ապագայում մարդիկ երախտապարտ են լինելու ինձ»,- ermenihaber.am-ի փոխանցմամբ ասել է պոլսահայ ատամնաբույժը:

24-year-old Armenian recognized as best of Turkey’s dentists
Graduate of the Department of Dentistry of Istanbul University Rudy Boyadjian, 24, has won first place in the exam for dentists in Turkey. Boyadjian, who has just graduated from the University, participated in the professional exam, scored 108.5 points and became the first out of the 2,400 participants.
In an interview with Agos Weekly, Boyadjian said he would like to continue and pursue her studies in science.
According to Boyadjian, he hadn’t thought of becoming a dentist, but chose to study in the Department of Dentistry of Istanbul University after passing the University’s exams.
“After I started my studies, I liked the profession. What attracts me the most is that people will be grateful to me in the future,” the Istanbul-Armenian dentist said, reports ermenihaber.am.