216 մասնակից 6 դասընթացներում. «Սփյուռք ամառային դպրոց-2015»-ի հաշվետու ֆիլմը
Հուլիսի 9-ից օգոստոսի 1-ը Երևանի պետական համալսարանի հետ համագործակցությամբ կազմակերպվեցին դասընթացներ հետևյալ վեց ուղղություններով. Հայոց լեզվի արագացված ուսուցում, Սփյուռքի ուսուցիչների վերապատրաստման, Սփյուռքահայ երիտասարդ առաջնորդների, Ազգային երգի ու պարի, Սփյուռքի լրագրողների, Սփյուռքի համայնքային գործի կազմակերպիչների դասընթացներ:
«Սփյուռք» ամառային դպրոց» ծրագիրը իրականացնում է 2012 թվականից: Աստիճանաբար մեծանում է ծրագրին մասնակցել ցանկացողների թիվը, դպրոցը դառնում է Սփյուռքում ամենապահանջված ծրագրերից մեկը:

216 Diaspora Armenians participated in six courses-film devoted to “Diaspora” Summer School Program
From July 9 to August 1, the RA Ministry of Diaspora and Yerevan State University carried out the “Diaspora” Summer School Program that included courses in six areas, including Accelerated Armenian Language Instruction, Training for Diaspora Armenian Teachers, Course for Young Diaspora Armenian Leaders, Course on Armenian Song and Dance, Course for Diaspora Armenian Journalists and Course for Leaders and Representatives of Diaspora Armenian Communities.
The “Diaspora” Summer School Program was created in 2012. The number of participants is gradually growing, and the program is becoming one of the programs that Diaspora Armenians demand the most.