ՀՀ սփյուռքի նախարարը շնորհավորել է Մոնտեբելոյի քաղաքային խորհրդի անդամ Ջեկ Հաջինյանին
Ուրախությամբ տեղեկացանք, որ վերընտրվել եք Մոնտեբելոյի քաղաքային խորհրդի անդամի պաշտոնում: Հպարտ ենք, որ ևս մեկ անգամ ըստ արժանվույն են գնահատվել Ձեր, որպես քաղաքական գործչի, ջանքերը, և Մոնտեբելոյի բնակիչները իրենց վստահության քվեն տվել են Ձեր օգտին:
Հպարտ ենք մեր հայրենակիցներով, ովքեր ծնվելով Մայր Հայրենիքի սահմաններից դուրս, իրենց բնակության երկրում դառնում են օրինապաշտ քաղաքացիներ և հասնում են նման հաջողությունների՝ մշտապես բարձր պահելով հայի անունն ու պատիվը: Մանավանդ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարում, Ձեր՝ քաղաքական գործչի և Հայ դատի պաշտպանի կերպարը, փայլուն օրինակ է աշխարհասփյուռ մեր հայրենակիցների և հատկապես երիտասարդների համար:
Համոզված ենք, որ Դուք, ընտրվելով Մոնտեբելոյի քաղաքային խորհրդի անդամ, կշարունակեք հայ-ամերիկյան բարեկամության ամրապնդմանն ուղղված Ձեր ջանքերը: Վստահ ենք, որ նաև Ձեր օգնությամբ առավել կզարգանա և կխորանա Հայրենիք-Սփյուռք գործակցությունը:

RA Minister of Diaspora congratulates member of Montebello City Council Jack Hadjinian
We were pleased to be informed that you have been reelected a member of Montebello City Council. We take pride in the fact that your efforts as a political figure have been properly appreciated once again and that the citizens of Montebello cast their votes for you with confidence.
We take pride in our compatriots who were born abroad, become the law-abiding citizens of their country of residence and achieve such great heights, keeping the name and honor of the Armenians at a high level. Your image as a political figure and activist for the Armenian Cause sets a brilliant example for our compatriots abroad and particularly the youth, especially in the year marking the 100th anniversary of the Armenian Genocide.
We are certain that by being elected a member of Montebello City Council, you will continue your efforts to strengthen the Armenia-US friendship. We are also certain that you will help further strengthen and deepen the Armenia-Diaspora partnership.