ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց Նովոսիբիրսկ և Կեմերովո մեկնող արվեստագետների խմբին
Հոկտեմբերի 14-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց  հոկտեմբերի 15-19-ը նախարարության աջակցությամբ Ռուսաստանի Դաշնության Նովոսիբիրսկ և Կեմերովո քաղաքները համերգային շրջագայության մեկնող ՀՀ վաստակավոր արտիստ Ռուբեն Սահակյանին, երգչուհի Անահիտ Սահակյանին, դուդուկահարներ Հարություն Չքոլյանին և Դավիթ Մելքումյանին:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հաջողություն մաղթեց արվեստագետներին և հույս հայտնեց, որ համերգները  Նովոսիբիրսկի և Կեմերովոյի հայությանը հնարավորություն կտան առնչվել հայկական ժողովրդական և հայրենասիրական երգերի բարձրարվեստ կատարումների, վայելել հայ երգի հմայքը և ազգային հպարտության ազդակներ ստանալ :

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives artists leaving for Novosibirsk and Kemerovo
On October 14, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Merited Artist of the Republic of Armenia Ruben Sahakyan, singer Anahit Sahakyan, as well as dudukists Harutyun Chkolyan and David Melkumyan, who will be giving concerts in the cities of Novosibirsk and Kemerovo of the Russian Federation with the support of the RA Ministry of Diaspora from October 15 to 19.
Minister Hranush Hakobyan wished the artists success and voiced hope that the concerts would provide the Armenians of Novosibirsk and Kemerovo with the opportunity to view highly artistic performances of Armenian folk and patriotic songs, enjoy the charm of Armenian songs and feel proud to be Armenian.