ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց Նովոսիբիրսկ և Կեմերովո մեկնող արվեստագետների խմբին
Հոկտեմբերի 14-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց  հոկտեմբերի 15-19-ը նախարարության աջակցությամբ Ռուսաստանի Դաշնության Նովոսիբիրսկ և Կեմերովո քաղաքները համերգային շրջագայության մեկնող ՀՀ վաստակավոր արտիստ Ռուբեն Սահակյանին, երգչուհի Անահիտ Սահակյանին, դուդուկահարներ Հարություն Չքոլյանին և Դավիթ Մելքումյանին:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հաջողություն մաղթեց արվեստագետներին և հույս հայտնեց, որ համերգները  Նովոսիբիրսկի և Կեմերովոյի հայությանը հնարավորություն կտան առնչվել հայկական ժողովրդական և հայրենասիրական երգերի բարձրարվեստ կատարումների, վայելել հայ երգի հմայքը և ազգային հպարտության ազդակներ ստանալ :

Министр Диаспоры РА приняла группу деятелей искусства, отбывающих в Новосибирск и Кемерово
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла Заслуженного артиста РА Рубена Саакяна, певицу Анаит Саакян, дудукистов Арутюна Чколяна и Давида Мелкумяна, с 15 по 19 октября при содействии Министерства отбывающих в гастрольное турне в города Новосибирск и Кемерово Российской Федерации.
Министр Грануш Акопян пожелала успехов деятелям искусства и выразила надежду, что концерты дадут возможность армянам Новосибирска и Кемерово приобщиться к высокохудожественному исполнению народных и патриотических песен, насладиться очарованием армянской песни и получить заряд патриотизма.