ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց Հայ երիտասարդաց ընկերակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Վիգեն Չերչյանին
Սեպտեմբերի 28-ին նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՀԲԸՄ «Անդրանիկ» Հայ Երիտասարդաց Ընկերակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Վիգեն Չերչյանին, ով նախարարին ներկայացրեց ընկերության կողմից իրականացվող աշխատանքները և դրանք ամփոփող տեղեկատվական գրքույկը:
Ծանոթանալով իրականացված աշխատանքներին՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը  դրվատանքով խոսեց իրականացված աշխատանքների մասին և նշեց, որ օտար երկրներում երիտասարդությանը հայ պահելու համար անհրաժեշտ է գործի դնել  ժամանակակից մեթոդներ և հնարավորություններ, իրականացնել այնպիսի միջոցառումներ, որոնք կնպաստեն նրանց ազգային արժանապատվության և ինքնագիտակցության բարձրացմանը:
Այնուհետև, քննարկվեցին նախարարության կողմից իրականացվող ծրագրերին Հայ Երիտասարդաց Ընկերակցության անդամների գործուն մասնակցության ապահովմանն առնչվող հարցեր:

RA Minister of Diaspora receives Chairperson of the Central Committee of the AGBU Armenian Youth Association Vigen Cherchian
On September 28, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Chairperson of the Central Committee of the AGBU “Andranik” Armenian Youth Association Vigen Cherchian, who talked about the Association’s activities and presented the booklet recapping those activities.
Minister Hranush Hakobyan praised the activities and mentioned that modern methods and opportunities need to be used to help young Diaspora Armenians preserve their Armenian identity and that there is a need for measures that will help raise the level of their national dignity and self-awareness.
The sides discussed issues on ensuring the active participation of the members of the Armenian Youth Association in the programs that are carried out by the RA Ministry of Diaspora.