«Կինո-էքսպրես 2015» կինոփառատոնը Նինոծմինդայում
Ոսկե ծիրան կինոփառատոնի եւ Վրաստանի կինոմոտոգրաֆների միության կողմից Նինոծմինդայի կինոթատրոնում անցկացվեց «Կինո-էքսպրես 2015» կինոփառատոնը: Երեք օրվա ընթացքում այստեղ ցուցադրվեցին ինչպես հայկական, այնպես էլ վրացական ֆիլմեր: Այս տարվա կինոփառատոնը նվիրված էր Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին: Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է akhaltskha.net-ից:
Փառատոնի վերջին օրը անցկացվեց «կինո-էքսպրես 2015 -ի» փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին ներկա էին «Ոսկե Ծիրան» կինոփառատոնի պատվավոր նախագահ Լեւոն Սարգսյանը եւ կինոփառատոնի հիմնադիր եւ անվանի ռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանը, ովքեր կինոփառատոնի փակման ժամանակ հանձնեցին գովասանագրեր, պատվոգրեր Հայաստանի մշակույթի նախարարության կողմից Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետի ղեկավարությանը տվյալ ծրագրին աջակցելու համար:

Кинофестиваль «Киноэкспресс-2015» в Ниноцминда
Организаторами кинофестиваля «Золотой абрикос» и Союзом кинематографистов Грузии в здании кинотеатра Ниноцминда был проведен кинофестиваль «Киноэкспресс-2015». В течение трех дней здесь демонстрировались армянские и грузинские фильмы. Кинофестиваль нынешнего года был посвящен 100-летию Геноцида армян. Редакция «Армяне сегодня» узнала об этом из akhaltskha.net.
В заключительный день кинофестиваля состоялась церемония закрытия, на которой присутствовали почетный председатель кинофестиваля «Золотой абрикос» Левон Саргсян, а также основатель кинофестиваля, известный режиссер Арутюн Хачатрян, которые от имени Министерства культуры РА вручили Почетные и Похвальные Грамоты руководству муниципалитета Ниноцминда за содействие программе.