Էդգար Ստեփանյանը` հեծանվավազքի աշխարհի երիտասարդական առաջնության փոխչեմպիոն
Աստանայում այս օրերին ընթանում է հեծանվավազքի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը (տրեկ), որին մասնակցում են 32 երկրների հեծանվորդներ: Հայաստանը Աստանայում ներկայացնում են Եվրոպայի այս տարվա չեմպիոն Էդգար Ստեփանյանն ու Պավել Ստեփանյանը, մեր պատվիրակության կազմում են նաեւ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը, Արսեն Բորյանը (մեխանիկ), Արթուր Ղազարյանը (բժիշկ-մերսող):
Ժամեր առաջ ավարտվել է 25 կմ (100 շրջան) խմբակային հեծանվավազքի մրցումները. Էդգար Ստեփանյանը գերազանց է հանդես եկել ու նվաճել է արծաթե մեդալ՝ արժանանալով աշխարհի փոխչեմպիոնի կոչումը: Առաջնությունը ավարտվելու է օգոստոսի 23-ին. մեր հեծանվորդները առաջիկա 2 օրերին մասնակցելու են եւս մի քանի մրցումների:

Эдгар Степанян стал вицечемпионом мира по Молодежному велоспорту
В Астане проходит Молодежное первенство мира по велоспорту, в котором принимают участие спортсмены из 32 стран.
Армению в Астане представляют чемпион Европы Эдгар Степанян и Павел Степанян. В составе армянской делегации находятся также главный тренер Армен Гезалян, механик Арсен Борян и врач Артур Казарян. 21 августа завершился групповой турнир трека на 25 км (100 кругов).
Эдгар Степанян завоевал серебряную медаль. Чемпионат завершится 23 августа. Армянские спортсмены в ближайшие 2 дня примут участие и в других турнирах.