Օզդեմիր. «Թուրքիայում որպես ալևի ներկայացող 1 մլն ծպտյալ հայ կա»
Թուրքմեն-ալևիական «Բեքթաշի» հիմնադրամի նախագահ Օզդեմիրը հայտարարել է, թե Թուրքիայում փողոցային միջադեպերին մասնակցող և իրեն ալևի ներկայացնողները բոլորն էլ ծպտյալ հայեր են (kıripto Ermeniler): Այս մասին հայտնում է ermenihaber.am-ը:
Օզդեմիրը «Kanalahaber.com» տված հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել է, որ ալևիները չեն մասնակցում փողոցային անկարգությունների, որոնք «զուգահեռ կառույցի» (գյուլենականներ. իսլամի հայտնի քարոզիչ, ԱՄՆ-ում բնակվող թուրք միլիարդատեր Ֆեթուլլահ Գյուլենի հիմնադրած շարժման հետևորդներ) ձեռքի գործն են: Նրա պնդմամբ՝ մեկ միլիոն ծպտյալ հայեր համագործակցում են գյուլենականների հետ՝ ի վնաս թուրքական պետության:
Ըստ Օզդեմիրի՝ որևէ ալևի քաղաքացի ունակ չէ մարդ սպանելու, քանի որ դա դեմ է իրենց կրոնին: Նա պնդել է, որ վերջին շրջանում Թուրքիայում տեղի ունեցած մի շարք ահաբեկչական դեպքերին մասնակցող, «Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության» գրոհայիններին միացող, իրենց ալևի անվանող մարդիկ բոլորն էլ ծպտյալ հայեր են: Նշվում է, թե ծպտյալ հայերն իբր նապատակ ունեն վարկաբեկել ալևիական համայնքին:

Оздемир: «В Турции имеется 1 миллион скрытых армян, представляющихся алевитами»
Президент туркмено-алевитского фонда «Бекташи» Оздемир заявил, что все участники уличных инцидентов в Турции, представляющиеся алевитами – скрытые армяне (kıripto Ermeniler): Об этом сообщает ermenihaber.am.
В интервью, данном «Kanalahaber.com» Оздемир заявил, что алевиты не участвуют в уличных беспорядках, которые являются делом рук параллельных структур (гюленовцы – последователи движения, основанного проживающим в США турком-миллиардером, известным проповедником ислама Феттуллахом Гюленом). По его утверждению, миллион скрытых армян сотрудничают с гюленовцами во вред турецкому  государству.
По словам Оздемира, ни один гражданин-алевит не способен убить человека – это противоречит их вере. Он заявил, что все люди, участвовавшие в ряде террористических актов в Турции в последнее время, примыкающие к боевикам «Курдской рабочей партии», именующие себя алевитами – все они скрытые армяне.  Отмечается, что скрытые армяне якобы преследуют цель скомпрометировать  алевитскую общину.