Թուրք ազգայնականը, ով սպառնում էր Սիրիայում կտրել հայերի գլուխները, սպանվել է
Թուրքիայի ազգայնական «Ուլքու օջաքլար» (Իդեալիստական օջախներ) կազմակերպության անդամ Բուրաք Միշինջին, ով մեկնել էր Սիրիա` կռվելու, սպանվել է Սիրիայի ազգային պաշտպանական ուժերի կողմից:
Ըստ «Demokrathaber» լրատվական կայքի` գրում է ermenihaber.am-ը, Միշինջին նախքան Սիրիա մեկնելը հայտարարել էր, թե «գնում է հայերի և ալևիների գլուխները կտրելու»: Նա սպանվել է Սիրիայի Լաթաքիա շրջաններից մեկում տեղի թուրքմենների և Սիրիայի Ազգային պաշտպանական ուժերի միջև տեղի ունեցած բախման ժամանակ:
Թուրքիայում Միշինջիի հուղարկավորության արարողությանը տեղի է ունեցել Ստամբուլում: Վերջինիս թաղմանը մասնակցել են Միշինջիի ընտանիքը, Թուրքիայի «Ազգայնական շարժում» (ԱՇԿ-MHP) կուսակցության Ստամբուլի պատգամավոր Մերալ Աքշեները, ինչպես նաև կազմակերպության բարձր պաշտոններ զբաղեցնող անձինք: Ներկա են եղել նաև թուրքմեններ:
Հիշեցնենք, որ «Իդեալիստական օջախներ» ազգայնական ծայրահեղական կազմակերպության Կարսի մասնաճյուղի ղեկավար Թոլգա Ադըգյուզելը քննադատել էր աշխարհահռչակ ջազ-երաժիշտ Տիգրան Համասյանի տված համերգը հայկական պատմական մայրաքաղաք Անիում: Նաև նաև հանդես էր եկել սպառնալիքներով, նշելով, որ իրենց կազմակերպությունը Կարսի փողոցներում «որս» կսկսի հայերի դեմ, եթե իրենց համբերության բաժակը լցվի:

Syria’s national defense forces have killed member of Turkey’s “Ulku Ojaklar” (Idealist Homes) nationalist organization Burak Mishinji, who had traveled to Syria to fight.
According to Demokrathaber, writes ermenihaber.am, before his trip to Syria, Mishinji had declared that “he was going to cut off the heads of Armenians and Alevis.” He was killed during a clash between local Turkmens and the National Defense Troops of Syria in one of the districts of Syria’s Latakia.
Mishinji’s funeral service was held in Istanbul with the participation of Mishinji’s family members, Deputy of Istanbul representing Turkey’s Nationalist Movement Party (MHP) Meral Akshener, as well as high-ranking officials representing the organization. There were also Turkmens attending the funeral service.
Let us remind that leader of the Kars branch of the “Idealist Homes” nationalist extremist organization Tolga Adigiuzel had criticized world famous jazz musician Tigran Hamasyan’s concert in the historically Armenian capital of Ani. He had also made threats, mentioning that he and the members of his organization would start a “hunt” for Armenians on the streets of Kars, if they lost patience.