Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց «Շուշի» պարախմբի անդամներին
Հուլիսի 4-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց Նյու Ջերսիի (ԱՄՆ) «Շուշի» պարախմբի անդամներին` ուղեկցությամբ Մայր Աթոռի բարերարներ տեր և տիկին Հրաչ և Սյուզան Թուֆայանների:
Վեհափառ Հայրապետն իր օրհնությունն ու բարձր գնահատանքը բերեց պարախմբին և նրա աջակիցներին` մեծապես կարևորելով նշանավոր խմբի կողմից իրականացվող կրթա-դաստիարակչական առաքելությունը: Նորին Սրբությունը գոհունակությամբ նշեց այն, որ պարախումբն իր համերգային շրջագայության ընթացքում ծրագրել է կատարումներով հանդես գալ նաև Հայրենիքում:
Հանդիպման ընթացքում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, ընդառաջ ԱՄՆ Հայոց Արելյան թեմի առաջնորդ Տ. խաժակ արքեպիսկոպոս Պարսամյանի խնդրանքին, Հայաստանյայց Առաքելական Ս. Եկեղեցու «Ս. Սահակ-Ս. Մեսրոպ» պատվո բարձր շքանշան շնորհեց «Շուշիի» պարուսույց տիկին Սեդա Պասկալյան-Գանդարջյանին` ի գնահատություն նրա բազմամյա նվիրյալ ծառայության:
Վերջում Նորին Սրբությունն աղոթքով օրհնեց ներկաներին: Ապա հաջողություններ մաղթելով «Շուշիի» գործունեությանը` հորդորեց պարախմբի բարեկամներին մշտապես զորակցել ազգօգուտ այս նախաձեռնությանը, որպեսզի մատաղ սերնդին տևապես փոխանցվեն ազգային պարերն ու ավանդույթները:

Католикос Всех армян принял членов танцевального ансамбля «Шуши»
Его Святейшество Верховный Патриарх и Католикос Всех армян Гарегин II в Первопрестольном Святом Эчмиадзине принял 4 июля членов танцевального ансамбля «Шуши» из Нью-Джерси (США) в сопровождении благотворителей Первопрестола господина и госпожи Грача и Сюзан Туфаянов.
Верховный Патриарх высказал благословение и высокую оценку танцевальному ансамблю и всем, кто его поддерживает, отметив большую важность осуществляемой известным ансамблем образовательно-воспитательной миссии. В ходе своих гастролей, отметил Его Святейшество, ансамбль выступит и в Армении.
В ходе встречи Католикос Всех армян, по просьбе предстоятеля Восточной армянской епархии США архиепископа Хажака Парсамяна, наградил орденом «Св.Саак-Св.Месроп» Святой Армянской Апостольской церкви хореографа ансамбля «Шуши» Седу Паскалян-Гандарчян, в признание ее многолетнего преданного служения.
В заключение Его Святейшество молитвой благословил присутствующих, пожелал успехов деятельности «Шуши», призвав друзей танцевального ансамбля постоянно поддерживать эту инициативу, дабы молодому поколению были переданы национальные танцы и традиции.