Մարսելում կկայանա Հայաստանին նվիրված «Ծիրանի ծաղիկ» ցուցահանդես
Երեք օր շարունակ Մարսելում կցուցադրվեն հայ դասական եւ արդի նկարիչների մի քանի տասնյակ ստեղծագործություններ, որոնք ֆրանսիացի այցելուին կպատմեն Հայաստանի եւ հայ ժողովրդի մասին:
Nouvelles d’Arménie-ի փոխանցմամբ՝ «Ծիրանի ծաղիկ» անվանված ցուցահանդեսի մեկնարկը հունիսի 19-ին է: Կցուցադրվեն Լեւոն Թութունջյանի, Երվանդ Քոչարի, Մարիտիրոս Սարյանի, Արշիլ Գորկու, Վարդգես Սուրենյանցի ստեղծագործությունները: Ցուցահանդեսի նախաձեռնողը «Բարձր Արվեստ» կենտրոնն է, որը նախորդ տարի «Արտ Մոնակո 2014»  ցուցահանդեսի ժամանակ արժանացել է ամենաբարձր մրցանակին:
Ցուցահանդեսի կայացմանն աջակցել են ՀՀ սփյուռքի նախարարություն ու «Marseille Provence 2015 Armenia» ասոցիացիան: Ցուցահանդեսը կտեւի մինչեւ հունիսի 21-ը:

“Apricot Flower” exhibition devoted to Armenia to be held in Marseilles
Dozens of paintings devoted to Armenia and the Armenian people by classic and modern Armenian painters will be showcased during a three-day exhibition to be held in Marseilles.
According to Nouvelles d’Arménie, the exhibition called “Apricot Flower” is set to kick off on June 19. The exhibition will showcase the works of Levon Tutunjian, Yervand Kochar, Martiros Saryan, Arshile Gorky and Vardges Surenyants and is organized by the HighArtCenter, which received the highest award during the 2014 Art Monaco exhibition.
The exhibition was made possible with the support of the RA Ministry of Diaspora and the Marseille Provence 2015 Armenia Association and will run until June 21.