Մարտակերտն ու Ֆրանսիայի Սարսել քաղաքը ստորագրել են համագործակցության պայմանագիր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 20-ին այցելել է Սարսել քաղաք, հանդիպել քաղաքային իշխանությունների հետ՝ քաղաքապետ Ֆրանսուա Պուպոնիի գլխավորությամբ:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում Սարսել և Մարտակերտ քաղաքների միջեւ ստորագրվել է համագործակցության պայմանագիր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Արցախում հատուկ ուշադրություն են դարձնում Ֆրանսիայի տարբեր քաղաքների հետ համագործակցության հաստատմանը՝ այն դիտարկելով որպես կարեւոր մի հնարավորություն Արցախի քաղաքների զարգացման եւ ղարաբաղա-ֆրանսիական հարաբերությունների խորացման համար:

Martakert and Marseilles sign cooperation agreement
On May 20, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited Marseilles where he met with the municipal authorities led by Mayor Francois Pupponi.
According to the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President, an agreement on cooperation was signed between Marseilles and Martakert.
President Sahakyan emphasized that Artsakh pays special attention to the establishment of cooperation with different cities across France, viewing it as a major opportunity for the development of cities of Artsakh and the deepening of relations between France and Karabakh.