«Թանգարանների գիշեր»-ը՝ Մայր Աթոռում.ժամանակացույց
Մայր Աթոռում «Թանգարանների գիշեր» ծրագրի առիթով, բաց կլինեն Սբ Էջմիածնի Մայր Տաճարի ավանդատուն-թանգարանը և Ռուբեն Սևակի թանգարանը: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Տեղեկատվական բաժինը:
Ներկայացնում ենք ձեռնարկների ժամանկացույցը՝
11:00 – Սկիզբ
15:00 – Բանախոսություն Ռուբեն Սևակի թանգարանում` «Պատմամշակութային արժեքների ժողովում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Մեծ Եղեռնի օրերին» թեմայով (բանախոս` Մայր Աթոռի Թանգարանների և Արխիվի տնօրեն Տ. Ասողիկ քահանա Կարապետյան):
18:30 – Երգեհոնային համերգ Մայր Տաճարում (երգեհոնահար` Թերեզա Ոսկանյան):
20:30 –«Շողակաթ» հեռուստաընկերության պատրաստած «Մայր Աթոռի արխիվները վկայում են…» ֆիլմի դիտում Ռուբեն Սևակի թանգարանում:

«Ночь музеев» в Первопрестоле: график мероприятий
По случаю программы «Ночь музеев» в Первопрестоле будут открыты музей-архив Кафедрального собора Святого Эчмиадзина и музей Рубена Севака. Сообщение об этом распространил информационный отдел Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
Представляем график мероприятий:
11:00 – начало
15:00 – лекция в музей Рубена Севака на тему «Сбор историко-культурных ценностей в Первопрестольном Святом Эчмиадзине в дни Геноцида армян» (лектор – директор музеев и архива Первопрестола иерей Асогик Карапетян)
18:30 – концерт органной музыки в Кафедральном соборе (органист Тереза Восканян)
20:30 – просмотр в музее Рубена Севана фильма «Архивы Первопрестола свидетельствуют…», подготовленного телекомпанией «Шогакат»