Շուշիում կայացել է Համահայկական 6-րդ խաղերի ջահի վառման հանդիսավոր արարողությունը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 8-ին Շուշի քաղաքում մասնակցել է Համահայկական 6-րդ խաղերի ջահի վառման հանդիսավոր արարողությանը եւ հանդես եկել ողջույնի խոսքով: Այս մասին տեղեկացնում է News. am կայքը:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Համահայկական խաղերի ջահի վառման հանդիսավոր արարողությունն արդեն երկրորդ անգամ է տեղի ունենում Արցախում, ինչն իր մեջ շատ խոր իմաստ է պարունակում:
Երկրի ղեկավարի բնութագրմամբ` համահայկական խաղերի յուրահատկությունն այն է, որ այստեղ պարտվողներ չկան, իսկ գրանցված հաղթանակները հաղթանակ են ողջ հայ ժողովրդի համար:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սա նաեւ լավ միջոց է` աշխարհին մեկ անգամ եւս ներկայանալու որպես քաղաքակիրթ, համախմբված, սեփական ուժերին ապավինող ժողովուրդ, որը, երկրագնդով մեկ սփռված լինելով հանդերձ, անխզելիորեն կապված է իր պատմական հայրենիքի հետ ու անում է հնարավորը հայոց անկախ պետականությունը հետեւողականորեն զարգացնելու եւ զորացնելու համար:

Президент НКР принял участие в церемонии зажжения факела 6-х Всеармянских игр
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 8 мая в городе Шуши принял участие в торжественной церемонии зажжения факела 6-х Всеармянских игр и выступил с приветственным словом. Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе президента НКР, Саакян отметил, что торжественная церемония зажжения факела Всеармянских игр уже во второй раз проходит в Арцахе, что содержит в себе глубокий смысл.
По словам главы государства, особенность Всеармянских игр состоит в том, что тут нет проигравших, а одержанные победы являются победами для всего армянского народа.
Бако Саакян подчеркнул, что это является также хорошим способом вновь предстать перед миром в качестве цивилизованного, сплоченного, полагающегося на собственные силы народа, который, будучи рассеянным по всему земному шару, неразрывно связан со своей исторической родиной и делает все возможное для последовательного развития и укрепления армянской независимой государственности.