Գլենդելի քաղխորհուրդը ապրիլը հռչակել է Ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչման ամիս
Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Քալիֆորնիայի Գլենդել քաղաքի քաղաքային խորհրդի անդամ, Գլենդելի նախկին քաղաքապետ Էյլին Գիվենսի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել Երեւան այցելելու եւ ապրիլի 24-ին հայ ժողովրդի հետ միասին Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հարգելու համար:
«Այս տարին առանձնահատուկ է համայն հայության համար, քանի որ նշվում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը: Մենք անկեղծորեն շնորհակալ ենք բոլոր նրանց, ովքեր այսօր մեր կողքին են ու մեզ հետ միասին հարգանքի տուրք են մատուցում միլիոնուկես անմեղ նահատակների հիշատակի առջեւ»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Տարոն Մարգարյանը նաեւ շնորհակալություն է հայտնել Գլենդելի քաղաքային խորհրդին՝ հայ համայնքի նկատմամբ մշտապես ցուցաբերվող աջակցության եւ ուշադրության համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Էյլին Գիվենսն իր հերթին, առանձնակի կարեւորելով հայ համայնքի ակտիվ գործունեությունը, ընդգծել է, որ այն իր ուրույն եւ կարեւոր դերակատարումն ունի Գլենդելի զարգացման հարցում:
«Շուրջ 800 հազար բնակչություն ունեցող Գլենդել քաղաքի 80%-ը հայեր են, եւ պետք է խոստովանեմ, որ նրանք իրենց կարեւոր դերակատարումն ունեն քաղաքի զարգացման գործում: Հայ համայնքի կողմից այս օրերին Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված բազմաթիվ միջոցառումներ են կազմակերպվել եւ կազմակերպվում, որոնք, անշուշտ, չափազանց կարեւոր են: Գլենդելի քաղաքային խորհուրդը եւս մեծ պատասխանատվությամբ ընդունեց 2015թ. ապրիլը Հայոց ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչման ամիս հայտարարելու մասին հռչակագիրը, որը նույնպես յուրօրինակ խոնարհում է Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի առջեւ»,- նշել է Էյլին Գիվենսը:
Հանդիպման ավարտին Գլենդել քաղաքի քաղաքային խորհրդի անդամ, Գլենդելի նախկին քաղաքապետ Էյլին Գիվենսը Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին է փոխանցել Գլենդելի քաղաքային խորհրդի կողմից ընդունված վերոնշյալ հռչակագիրը:

Glendale City Council has declared April as the Month of Commemoration of the Victims of the Armenian Genocide
Mayor of Yerevan Taron Margaryan had a meeting with member of Glendale City Council, former Mayor of Glendale Eileen Givens. Greeting the guest, Mayor Taron Margaryan expressed gratitude for visiting Yerevan to join the Armenians to respect the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide on April 24th.
“This year is a special year for all Armenians since it marks the 100th anniversary of the Armenian Genocide. We are sincerely grateful to those who are with us today and are paying their tribute to the 1.5 million innocent martyrs,” the mayor emphasized.
Taron Margaryan also expressed gratitude to Glendale City Council its ongoing support and attention to the Armenian community.
Expressing gratitude for the warm reception, Eileen Givens attached special importance to the active efforts of the Armenian community and emphasized that the community has its special and important role in the development of the city of Glendale.
“Armenians make up 80% of the population of 800,000 in the city of Glendale, and I must admit that they play an important role in the development of the city. The Armenian community has organized and is organizing several events dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide, and they are definitely extremely important. Glendale City Council also adopted the proclamation on declaring April as the Month of Commemoration of the Victims of the Armenian Genocide in 2015 with a high sense of responsibility, which is also a unique way of respecting the memory of the victims of the Armenian Genocide,” Eileen Givens mentioned.
At the end of the meeting, member of Glendale City Council, former Mayor of Glendale Eileen Givens transmitted the above mentioned proclamation of Glendale City Council to Mayor of Yerevan Taron Margaryan.