Շերը Թուրքիայի կառավարությանը կոչ է արել ճանաչել Ցեղասպանությունը
Աշխարհահռչակ հայազգի երգչուհի Շերը (Շերիլին Սարգսյան) Twitter սոցցանցի իր միկրոբլոգում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված գրառում է կատարել՝ Թուրքիայի կառավարությանը կոչ անելով ճանաչել այն:
«Ես զայրացած չեմ (կամ չեմ մեղադրում) Թուրքիայի ժողովրդի վրա մի բանի համար, որը տեղի է ունեցել 100 տարի առաջ, բայց կարծում եմ, որ Թուրքիայի կառավարությունը պետք է ճանաչի»,- գրել է երգչուհին:
Նա նաև ներկայացրել է իր տատի պատմած սարսափելի պատմությունն այն մասին, թե ինչպես են թուրքերը մտել իրենց գյուղ, կանչել քաղաք՝ հանդիպման, ապա սպանել են տղամարդկանց, բռնաբարել կանանց ու աղջիկներին:

Cher calls on the Turkish government to acknowledge the Armenian Genocide
World famous singer Cher (Cherilyn Sarkisian) has posted a comment devoted to the Armenian Genocide on her Twitter microblog, calling on the Turkish government to acknowledge the crime.
“I don’t feel anger for (or blame) the people of Turkey for something that happened 100 years ago, but I think the Government should acknowledge Genocide,” the singer wrote.
She also shared her grandmother’s horrible story of how the Turks came to her village, called a town meeting and shot men and boys and raped the women and girls.