Նոր Հարավային Ուելսի առաջին կին գանձապետ է նշանակվել ավստրալահայ Գլեդիս Բերեջիկլյանը
Ավստրալահայ քաղաքական գործիչ Գլեդիս Բերեջիկլյանը դարձել է Նոր Հարավային Ուելս նահանգի առաջին կին գանձապետը: Նրա վերահսկողության տակ է լինելու 70 միլիարդ ավստրալական դոլար ծավալով նահանգային բյուջեն:
«Արմենպրես»­ի փոխանցմամբ Հայ դատի Ավստրալիայի հանձնախումբն իր ֆեյսբուքյան էջում այս մասին գրառում է կատարել և շնորհավորել հայազգի պաշտոնյային: Հանձնախումբը նշում է, որ անհամբերությամբ սպասում է նահանգային նոր կառավարության հետ աշխատանքներին, որի ընթացքում հնարավոր կլինի անդրադառնալ ավստրալահայ համայնքի համար կարևորություն ներկայացնող հարցերին:
Ավստրալահայ քաղաքական գործիչ Գլեդիս Բերեջիկլյանը զբաղեցնում էր Նոր Հարավային Ուելս նահանգի տրանսպորտի նախարարի պաշտոնը: Նա նահանգը Լիբերալ կուսակցության փոխնախագահն է: Ծնվել է Սիդնեյում 1970 թվականին:

Армянка по происхождению Гледис Береджиклян стала первой женщиной­казначеем австралийского штата Новый Южный Уэльс
Австралийский политический деятель, армянка по происхождению Гледис Береджиклян стала первой женщиной­ казначеем австралийского штата Новый Южный Уэльс.0 Она будет управлять бюджетом штата размером в 70 млрд австралийских долларов.
Как сообщает Арменпресс, об этом говорится на официальной странице «Ай Дата» Австралии в социальной сети Фейсбук. Комитет «Ай Дата» отмечает, что с нетерпением ждет работ с новым правительством штата, в ходе которых возможно будет обсудить важнейшие для армянской общины Австралии вопросы. До этого Гледис Береджиклян занимала должность министра транспорта штата Новый Южный Уэльс. Береджикян родилась в 1970 году в Сиднее.