Նոր Հարավային Ուելսի առաջին կին գանձապետ է նշանակվել ավստրալահայ Գլեդիս Բերեջիկլյանը
Ավստրալահայ քաղաքական գործիչ Գլեդիս Բերեջիկլյանը դարձել է Նոր Հարավային Ուելս նահանգի առաջին կին գանձապետը: Նրա վերահսկողության տակ է լինելու 70 միլիարդ ավստրալական դոլար ծավալով նահանգային բյուջեն:
«Արմենպրես»­ի փոխանցմամբ Հայ դատի Ավստրալիայի հանձնախումբն իր ֆեյսբուքյան էջում այս մասին գրառում է կատարել և շնորհավորել հայազգի պաշտոնյային: Հանձնախումբը նշում է, որ անհամբերությամբ սպասում է նահանգային նոր կառավարության հետ աշխատանքներին, որի ընթացքում հնարավոր կլինի անդրադառնալ ավստրալահայ համայնքի համար կարևորություն ներկայացնող հարցերին:
Ավստրալահայ քաղաքական գործիչ Գլեդիս Բերեջիկլյանը զբաղեցնում էր Նոր Հարավային Ուելս նահանգի տրանսպորտի նախարարի պաշտոնը: Նա նահանգը Լիբերալ կուսակցության փոխնախագահն է: Ծնվել է Սիդնեյում 1970 թվականին:

AustralianArmenian political figure Gladys Berejiklian has become the first woman treasurer of New South Wales. The state budget of New South Wales ($70 billion Australian Dollars) will be under her supervision.
As “Armenpress” reports, the Armenian National Committee of Australia left a comment on this and congratulating the Armenian official on the Committee’s Facebook page.
The Committee mentions that it is impatiently waiting to work with the new cabinet of New South Wales and that the cooperation will provide an opportunity to touch upon the issues that are important for the Armenian community of Australia. Born in 1970 in Sydney, AustralianArmenian political figure Gladys Berejiklian used to be the Minister for Transport of New South Wales. She is the vicechairwoman of the Liberal Party of New South Wales