Մարդասիրական օգնություն սիրիահայ կարիքավոր ընտանիքներին
«ՀԱԼԷՊ» հայրենակցական բարեսիրական հասարակական կազմակերպությունում Հայաստանում ապաստանած սիրիահայ կարիքավոր ընտանիքներին բաշխվեց հերթական մարդասիրական օգնությունը: Վաթսուն սիրիահայ ընտանիքների բաժանվեցին ծածկոցներ, կոշիկներ, գրենական պիտույքների և հիգիենիկ պարագաների փաթեթներ:
«ՀԱԼԷՊ» ՀԲՀԿ-ն ի վիճակի եղավ կյանքի կոչել վերոհիշյալ մարդասիրական օգնությունը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Սոցիալական ծառայության շնորհիվ` ի դեմս տնօրեն Հայր Իսահակ վարդապետ Պողոսյանի:
Այս օգնությունը ևս մեկ անգամ ջերմություն հաղորդեց Մայր Հայրենիքում ապաստանած սիրիահայ կարիքավոր ընտանիքներին:
«ՀԱԼԷՊ» հայենակցական բարեսիրական հասարակական կազմակերպության գործադիր մարմինը շնորհակալությունն է հայտնում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Սոցիալական ծառայությանը՝ կազմակերպության գործունեությանն ուշադրություն դարձնելու և սիրիահայ կարիքավոր ընտանիքներին աջակցություն ցուցաբերելու համար:
Հիշեցնենք` «ՀԱԼԷՊ» ՀԲՀԿ-ը 2013թ-ին հիմնադրվելով Հայաստանում` օգնություն է տրամադրում Հայաստանում ապաստանած առավել խոցելի սիրիացի ընտանիքներին` տրամադրելով պարենի և հագուստի փաթեթներ, մշակում և իրականացնում է տևական ծրագրեր, որոնք դյուրացնում են հայրենիքում բնակվող սիրիացիների բնակեցման և ինտեգրման գործընթացները:

Гуманитарная помощь нуждающимся семьям сирийских армян
В земляческой гуманитарной общественной организации «Алеппо» нуждающимся семьям сирийских армян, обосновавшимся в Армении, распределили очередную гуманитарную помощь. Шестидесяти семьям сирийских армян распределили одеяла, обувь, канцелярские принадлежности и пакеты предметов гигиены.
ЗГОО «Алеппо» удалось претворить в жизнь эту программу при поддержке социальной службы Первопрестольного Святого Эчмиадзина в лице директора вардапета �?саака Погосяна.
Эта помощь придала еще больше тепла нуждающимся семьям сирийских армян, обосновавшихся в Армении.
�?сполнительный орган земляческой гуманитарной общественной организации «Алеппо» выражает благодарность социальной службе Первопрестольного Святого Эчмиадзина за внимание к деятельности организации и помощь нуждающимся семьям сирийских армян.
Напомним, ЗГОО «Алеппо», основанное в 2013 году в Армении, предоставляет помощь наиболее уязвимым семьям сирийских армян, предоставляя продовольственные пакеты и одежду, разрабатывает и реализует долгосрочные программы, которые облегчают процесс проживания и интеграции сирийских армян, приютившихся в Армении.