Դեսպան Հակոբյանի հանդիպումը Հնդկաստանի փոխնախագահի հետ
Մարտի 9-ին Հնդկաստանում ՀՀ դեսպան Արա Հակոբյանին ընդունեց Հնդկաստանի փոխնախագահ, Հնդկաստանի խորհրդարանի վերին պալատի՝ Ռաջյա Սաբհայի նախագահ Մոհամադ Համիդ Անսարին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը փաստեցին, որ վերջին տարիներին հայ-հնդկական հարաբերությունները շարունակաբար զարգացել և ամրապնդվել են՝ դառնալով էլ ավելի ջերմ և բարեկամական: Երկուստեք ընդգծվեց բարձրաստիճան փոխայցելությունների հաճախակիացման կարևորությունը:
Խոսելով երկու ժողովուրդների միջև գոյություն ունեցող դարավոր ավանդական կապերի մասին` Մոհամադ Համիդ Անսարին հատուկ նշեց հայ համայնքի ունեցած կարևոր դերը Հնդկաստանի ներքին կյանքում:
Հնդկաստանի փոխնախագահի խնդրանքով դեսպան Հակոբյանը ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների գործադրած ջանքերը, ինչպես նաև Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ նախատեսվելիք միջոցառումները:

Meeting of Ambassador Hakobyan and Vice President of India
On March 9, Ambassador of Armenia to India Ara Hakobyan met Vice President of India, Chairman of the Rajya Sabha, Shri Mohammad Hamid Ansari.
During the meeting, parties stated that the Armenian-Indian relations continuously developed and strengthened in recent years. The two stressed the importance of activation of high-level visits.
Reflecting on centuries-old traditional ties of two peoples, Mohammad Hamid Ansari specially mentioned significant input of Armenian community in the domestic life of India.
On the request of Vice President of India, Ambassador presented efforts exerted by Armenia and OSCE Minsk Group towards peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh issue, as well as scheduled events on the Centennial of the Armenian Genocide.