Մարտին Նյու Յորքի մեծ էկրաններ կբարձրանա «Մորս ձայնը» փաստավավերագրական ֆիլմը
Գրող և կինոռեժիսոր Քեյ Մուրադյանի «Մորս ձայնը» փաստավավերագրական ֆիլմը Նյու Յորքի մեծ էկրաններին կբարձրանա մարտի 21-­ին:
«Արմենպրես»-­ի փոխանցմամբˋ այս մասին հայտնում է Massis Post­-ը: Համանուն գրքի, ապա նաևˋ 25 րոպե տևողությամբ ֆիլմի միջոցով կինոռեժիսորը փորձել է պատմել Հայոց ցեղասպանության, Օսմանյան կայսրությունում բնակվող հայկական ընտանիքների վրա դրա ունեցած ազդեցության մասին:
«Այս պատմությունը կհուզի ոչ միայն երիտասարդ ընթերցողներին, այլև պատմության սիրահարներին, ովքեր ցանկանում են իմանալ Հայոց ցեղասպանության մասին»,­ ասել է Մուրադյանը: «Մորս ձայնը» Մուրադյանի մայրիկիˋ Հայոց ցեղասպանությունից մազապուրծ Սիրիա փախած Ֆլորայի կյանքի պատմությունն է: Ընտանիքից փրկվել էին միայն Ֆլորան և նրա 16­ամյա քույրըˋ Վերգինը:

В марте в Нью­Йорке выйдет в прокат документальный фильм о Геноциде армян «Голос моей матери»
Документальный фильм писателя и режиссера Кей Мурадян «Голос моей матери» выйдет на большой экран в Нью­Йорке 21 марта, сообщает Арменпресс со ссылкой на Massis Post.
В основанном на одноименной книге документальном фильме режиссер попыталась рассказать о Геноциде армян и его влиянии на проживающих в Османской империи армянских семей. «Эта история тронет не только молодого зрителя, но и любителей истории, которые желают узнать о Геноциде армян», ­ сказала Мурадян. «Голос моей матери» рассказывает о жизни Флоры – спасшейся во время Геноцида армян и нашедшей приют в Сирии матери Кей Мурадян. �?з всей семьи спаслись только Флора и ее 16­летняя сестра Вергин.