Վրաստանի խորհրդարանի նախագահն այցելեց Ծիծեռնակաբերդ (լուսանկարներ)
Պաշտոնական այցով Երևան ժամանած Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Ինչպես հայտնում են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտից, Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը ծաղկեպսակ է դրել Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Վրաստանից ժամանած հյուրերը եղել են ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգել անմեղ զոհերի հիշատակը:
ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանը ուղեկցել է հյուրերին և ներկայացրել հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը, իսկ այցելության վերջում վրացի բարձրաստիճան հյուրին է նվիրել «Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին» պատկերազարդ գիրքը:

Спикер парламента Грузии посетил Цицернакаберд (фоторепортаж)
Прибывший в Ереван с официальным визитом председатель парламента Грузии Давид Усупашвили в сопровождении вице-спикера НС РА Эрмине Нагдалян посетил Цицернакаберд – Мемориальный комплекс Геноцида армян.
Как сообщают из Музея-института Геноцида армян, председатель парламента Грузии возложил венок к монументу жертв Геноцида армян. Гости из Грузии побывали у Вечного огня, увековечивающего память жертв Геноцида, и минутой молчания почтили память невинных жертв.
Директор М�?ГА Айк Демоянпроводил гостей и представил историю строительства мемориалдьного комплекса, а в заключение посещения преподнес высокопоставленному грузинскому гостю иллюстрированную книгу «Освещение Геноцида армян на первых страницах мировой прессы».