Շառլ Ազնավուրը դուրս է գրվել հիվանդանոցից
Աշխարհահռչակ հայազգի շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը, ով Շվեյցարիայում հոսպիտալացվել էր հոկտեմբերի 10-ին, հոկտեմբերի 12-ին դուրս է գրվել Լոզանի հիվանդանոցից: Միաժամանակ, դեռևս հայտնի չէ Ժնևում նախատեսված համերգի ժամկետը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այդ մասին «Ռիա-նովոստի»-ին հայտնել են համերգների կազմակերպմամբ զբաղվող Opus One ընկերությունից:
«Ազնավուրը լքել է Լոզանի հիվանդանոցը: Ինչ վերաբերում է Ժնևում նրա համերգի ժամանակացույցին, ապա լուրեր կլինեն մի քանի օրից»,- նշել են Opus One-ի մամուլի ծառայության ներկայացուցիչները:
Հոկտեմբերի 10-ին Opus One-ը, որը կազմակերպել էր այդ օրը նախատեսված Ազնավուրի համերգը Ժնևում, տեղեկացրել էր, որ միջոցառումը ժամանակավորապես հետաձգվել է, քանի որ Ազնավուրն ինֆեկցիայի կանխարգելման համար հոսպիտալացվել է:

World famous Armenian singer Charles Aznavour was checked out of the hospital in Lausanne on 12 October after being hospitalized in Switzerland on 10 October. However, it is still unclear as to when the singer will give his concert in Geneva.
This is what the concert’s organizer Opus One told Ria Novosti, according to “ArmenPress”.
“Aznavour has left the hospital in Lausanne. The date of the concert will be announced in a couple of days,” Opus One’s press speakers said.
On 10 October, Opus One, which had organized Aznavour’s concert in Geneva for that day, reported that the concert had been postponed since Aznavour was hospitalized in order to prevent the infection.