Էրդողանը կհանդիպի ԱՄՆ-ում ՀԱԵ Արևելյան թեմի առաջնորդին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մտադիր է հանդիպել հայ և հրեական համայնքների ղեկավարների հետ Նյու Յորքում՝ կլիմայի փոփոխությանը նվիրված Գլխավոր վեհաժողովի 69-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում: Այս մասին տեղեկանում ենք PanARMENIAN.Net -ից:
Ըստ Sabah-ի` Էրդողանը կհանդիպի ԱՄՆ-ում ՀԱԵ Արևելյան թեմի առաջնորդ արքեպիսկոպոս Խաժակ Պարսամյանի հետ:
Այդ կապակցությամբ թերթը գրում է, որ իշխող Արդարության և զարգացման կուսակցությունը քննարկում է Թուրքիայում հայկական կազմակերպությունների գույքը վերադարձնելու հարցը:
Այցի ընթացքում Էրդողանը կհանդիպի նաև Հրեաների համաշխարհային կոնգրեսի պատվիրակության հետ, որը գլխավորում է Սթիվեն Լաուդերը:

Эрдоган встретится с предстоятелем Восточной епархии ААЦ в США
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган планирует встретиться с руководителями армянской и еврейской общин в ходе визита в Нью-Йорк в рамках 69-го саммита Генеральной Ассамблеи по изменению климата.
По сообщению Sabah, Эрдоган встретится с предстоятелем Восточной епархии Армянской апостольской церкви в США и президентом Армянского общества помощи Хажаком Барсамяном.
�?здание в связи этим пишет, что правящая Партия справедливости и развития обсуждает возможность возвращения армянским организациям их имущества в Турции.
По сообщению PanARMENIAN.Net, В ходе визита Эрдоган встретится также с делегацией Всемирного Еврейского конгресса под руководством Рональда Стивена Лаудера.