Հայկական առևտրային ցանցի և Հայ-կանադական առևտրի պալատի նախագահ Վահրամ Փիրջանյանը ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Սեպտեմբերի 3-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայկական առևտրային ցանցի (ՀԱՑ) և Հայ-կանադական առևտրի պալատի նախագահ Վահրամ Փիրջանյանին:
Հանդիպմանը կարևորվեց Հայկական առևտրային ցանցի գործունեությունը, քննարկվեցին սեպտեմբերի 19-20-ին Երևանում կայանալիք Հայաստան-Սփյուռք 5-րդ համաժողովին Հայ առևտրային ցանցի մասնակցության հետ կապված հարցեր:
Հայկական առևտրային ցանցը նպատակ ունի ուժեղացնել դարավոր հայկական միջազգային առևտրային ցանցը՝ խթանելով կապերը գլոբալ հայկական բիզնես համայնքի ներսում: ՀԱՑ-ը փորձում է դառնալ հարթակ հայկական առևտրային և բիզնես կազմակերպությունների երկկողմ հարաբերությունների համար ողջ աշխարհում, փոխանակել գիտելիքներն ու փորձը և իրականացնել համատեղ համագործակցային նախաձեռնություններ:

Председатель армянской торговой сети и Армяно-Канадской торговой палаты Ваграм Пирджанян в Министерстве Диаспоры РА
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 3 сентября приняла председателя армянской торговой сети и Армяно-Канадской торговой палаты Ваграма Пирджаняна.
На встрече была подчеркнута деятельность Армянской торговой сети, обсуждены вопросы, связанные с участием Армянской торговой сети в предстоящем 19-20 сентября в Ереване V форуме Армения-Диаспора.
Армянская торговая сеть преследует цель усилить многовековую армянскую международную торговую сеть, стимулируя связи внутри глобальной армянской бизнес-общины. АТС пытается стать площадкой для двусторонних отношений армянских торговых и бизнес-организаций всего мира, обмениваться знаниями и опытом, осуществлять совместные партнерские инициативы.