Հայկական առևտրային ցանցի և Հայ-կանադական առևտրի պալատի նախագահ Վահրամ Փիրջանյանը ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Սեպտեմբերի 3-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայկական առևտրային ցանցի (ՀԱՑ) և Հայ-կանադական առևտրի պալատի նախագահ Վահրամ Փիրջանյանին:
Հանդիպմանը կարևորվեց Հայկական առևտրային ցանցի գործունեությունը, քննարկվեցին սեպտեմբերի 19-20-ին Երևանում կայանալիք Հայաստան-Սփյուռք 5-րդ համաժողովին Հայ առևտրային ցանցի մասնակցության հետ կապված հարցեր:
Հայկական առևտրային ցանցը նպատակ ունի ուժեղացնել դարավոր հայկական միջազգային առևտրային ցանցը՝ խթանելով կապերը գլոբալ հայկական բիզնես համայնքի ներսում: ՀԱՑ-ը փորձում է դառնալ հարթակ հայկական առևտրային և բիզնես կազմակերպությունների երկկողմ հարաբերությունների համար ողջ աշխարհում, փոխանակել գիտելիքներն ու փորձը և իրականացնել համատեղ համագործակցային նախաձեռնություններ:

RA Ministry of Diaspora hosts President of Armenian Trade Network and Armenian-Canadian Chamber of Commerce Vahram Pirjanian
On September 3, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received President of the Armenian Trade Network (ATN) and the Armenian-Canadian Chamber of Commerce Vahram Pirjanian.
During the meeting, the sides attached importance to the activities of the Armenian Trade Network and discussed issues on the Network’s participation in the 5th Armenia-Diaspora Conference to be held in Yerevan on 19-20 September.
The goal of the Armenian Trade Network is to reinforce the centuries-old Armenian international trade network by promoting relations within the Armenian business community on a global scale. ATN is working on becoming a platform for the bilateral relations between Armenian trade and business organizations across the globe, exchanging knowledge and experience and implementing joint ventures.