Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը երկկողմանի փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
Երկարատև և հորդառատ անձրևների հետևանքով գետի բերվածքները օգոստոսի 20-ին՝ ժամը 10:40-ի սահմաններում, փակել են Ստեփանծմինդա-Լարս (չհասած Վրաստանի սահմանային անցակետ) ավտոճանապարհը:
Վրաստանի Հանրապետության ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի և կապի նախարարությանը տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ ավտոճանապարհը երկկողմանի փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Անցած գիշերվանից արդեն սկսվել են ճանապարհի մաքրման աշխատանքները: Տրանսպորտի և կապի նախարարությունը վարորդներին խորհուրդ է տալիս չերթևեկել նշված ճանապարհով:

Автодорога Степанцминда-Ларс в обе стороны закрыта для движения любых транспортных средств
Вследствие продолжительных ливневых дождей селевый поток 20 августа в районе 10:40 перекрыл автодорогу Степанцминда-Ларс (не доезжая до грузинского пограничного перехода).
Согласно информации, предоставленной дорожным департаментом Министерства инфраструктур Грузии Министерству транспорта и связи Республики Армения, автодорога в обе стороны закрыта для движения любых транспортных средств.
Уже с минувшей ночи начаты работы по расчистке автодороги. Министерство транспорта и связи рекомендует водителям не двигаться по указанной автодороге.