Այս տարի մայրաքաղաքում կկառուցվի մինի ֆուտբոլի 15 խաղադաշտ
Երեխաների առողջ ապրելակերպի խթանման, ինչպես նաև բակային ակտիվ հանգստի ապահովման ու պատանի երևանցիների մարզական հաջողություններին նպաստելու նպատակով վարչական շրջաններում սահմանված ժամանակացույցով ընթանում են մինի ֆուտբոլի նոր խաղադաշտերի կառուցման աշխատանքները: Ծրագիրն իրականացվում է Երևանի քաղաքապետարանի 2014 թվականի շինբարեկարգման ծրագրերի շրջանակում:
Այս տարվա ծրագրով մայրաքաղաքում կառուցվելու է մինի ֆուտբոլի 15 խաղադաշտ: Դրանցից 10-ում շինարարական աշխատանքներն արդեն մեկնարկել են:
Մյուս վայրերում առայժմ նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում: Շինաշխատանքներն իրականացվում են համապատասխան մրցույթում հաղթող ճանաչված կազմակերպության կողմից:
Առաջիկայում կմեկնարկեն նաև նախորդ տարիներին կառուցված թվով 59 մինի ֆուտբոլի խաղադաշտերի վերանորոգման աշխատանքները:

В этом году в столице будут построены 15 полей для минифутбола
В целях стимулирования здорового образа жизни ереванцев, а также обеспечения активного дворового отдыха и содействия спортивным успехам юных ереванцев в административных районах в соответствии с установленным графиком ведутся работы по строительству новых полей для минифутбола. Программа осуществляется в рамках программы Ереванской мэрии по стройблагоустройству на 2014 год.
Согласно программе этого года в столице будет построено 15 полей для минифутбола. На 10 из них строительные работы уже начаты. В остальных местах пока ведутся подготовительные работы. Работы осуществляются организацией, признанной победителем в соответствующем тендере.  В ближайшее время начнутся также работы по ремонту  59 полей для минифутбола, сооруженных в прежние годы.