Հիմնանորոգվում են մայրաքաղաքի գրադարանները
Երևանի քաղաքապետարանի շինբարեկարգման 2014 թվականի ծրագրերով այս տարի հիմնանորոգվելու է մայրաքաղաքի 12 գրադարան: Աշխատանքների իրականացման համար հայտարարված համապատասխան մրցույթի անցկացումից հետո արդեն իսկ մեկնարկել են շինարարական աշխատանքները:
Գրապահոցների, ընթերցասրահների և աշխատասենյակների ներքին հարդարման աշխատանքներից բացի ամբողջությամբ կփոխվեն դռներն ու պատուհանները, կվերանորոգվեն և կկահավորվեն նաև սանհանգույցները:
Նշենք, որ նախորդ տարվա ծրագրերով ամբողջությամբ լուծվել էր քաղաքապետարանի ենթակայության գրադարանների ջեռուցման ապահովման հարցը:

Капитально ремонтируются столичные библиотеки
Программами  Ереванской мэрии по строительству и благоустройству на 2014 год намечено капитально отремонтировать 12  столичных библиотек. После проведения объявленного для осуществления работ соответствующего тендера уже начаты строительные работы.
Помимо работ по внутренней отделке книгохранилищ, читальных залов и кабинетов полностью будут заменены двери и оконные рамы, будут отремонтированы и оборудованы также санузлы.
Отметим, что программами минувшего года полностью решен вопрос обеспечения отопления библиотек, находящихся в подчинении мэрии.