Հիմնանորոգվում են մայրաքաղաքի գրադարանները
Երևանի քաղաքապետարանի շինբարեկարգման 2014 թվականի ծրագրերով այս տարի հիմնանորոգվելու է մայրաքաղաքի 12 գրադարան: Աշխատանքների իրականացման համար հայտարարված համապատասխան մրցույթի անցկացումից հետո արդեն իսկ մեկնարկել են շինարարական աշխատանքները:
Գրապահոցների, ընթերցասրահների և աշխատասենյակների ներքին հարդարման աշխատանքներից բացի ամբողջությամբ կփոխվեն դռներն ու պատուհանները, կվերանորոգվեն և կկահավորվեն նաև սանհանգույցները:
Նշենք, որ նախորդ տարվա ծրագրերով ամբողջությամբ լուծվել էր քաղաքապետարանի ենթակայության գրադարանների ջեռուցման ապահովման հարցը:

Renovation of libraries in Yerevan
This year, 12 libraries in Yerevan will be fully renovated in accordance with Yerevan Municipality’s 2014 Program for Construction and Improvement. Construction has already been launched following the corresponding tender that was announced.
In addition to the renovation of libraries, reading halls and offices, the doors and windows will be changed, and restrooms will be renovated and furbished.
Let us mention that last year’s programs helped completely solve the issue of providing heating systems within libraries under the subordination of Yerevan Municipality.