Հայոց Ցեղասպանութեան 99ամեակի Յանձնախումբի Նիստը Ատրպատականի Առաջնորդարանին Մէջ
Չորեքշաբթի, 16 Ապրիլի երեկոյեան, Ատրպատականի Հայոց թեմի ազգային առաջնորդարանին մէջ տեղի ունեցաւ Հայոց Ցեղասպանութեան 99ամեակի թեմի յանձնախումբին հանդիպումը, կարգաւորելու համար Ապրիլեան ձեռնարկներու համատեղ աշխատանքներն ու ծրագիրները:
Ազգային իշխանութեան կողմէ կեանքի կոչուած յատուկ յանձնախումբը, բաղկացած թեմի կեանքէն ներս գործող բոլոր միութիւններէն, կազմակերպութիւններէն եւ կրթական ու մշակութային կառոյցներէն, միասնական ծրագրաւորումով կազմեց ձեռնարկներու յայտագիրը, արժանաւորապէս նշելու համար Հայոց Ցեղասպանութեան 99ամեակը թեմէն ներս:
Թեմի առաջնորդ Գրիգոր Ծ. վրդ. Չիֆթճեանի եւ Ազգային վարչութեան հովանաւորութիւնը վայելող սոյն յանձնախումբի հանդիպման ներկայ գտնուեցան Ազգային վարչութեան ներկայացուցիչները, ներքին՝ ազգային, թէ արտաքին՝ յարաբերական բոլոր աշխատանքներու համադրումը կատարելու համար:
Այս տարի եւս, նման նախորդ տարիներուն, Ատրպատականի Հայոց թեմը հաւատարմութեամբ պիտի կատարէ Հայոց Ցեղասպանութեան նշումը, Ս. պատարագով եւ ազգային համաժողովրդական յայտագիրով:
Յայտնենք, թէ Ուրմիոյ շրջանին մէջ եւս Ապրիլեան ձեռնարկները կը համադրուին հոգաբարձութեան աշխատանքով, ներառելով գաղութէն ներս գործող բոլոր միութիւններն ու կազմակերպութիւնները:

Committee for 99th Anniversary of Armenian Genocide holds session in Atrpatakan
On Apr. 16, the Committee for the 99th Anniversary of the Armenian Genocide held a session at the Prelacy of the Armenian Diocese of Atrpatakan to discuss the April 24th events.
The special committee established by the national authorities and comprised of all the active unions, structures and cultural and educational organizations planned the events to commemorate the 99th anniversary of the Armenian Genocide within the Diocese.
Representatives of the national authorities attended the meeting held by leader of the Diocese, Supreme Archimandrite Krikor Chiftjian and the Committee to synthesize the activities.
Like in previous years, the Armenian Diocese of Atrpatakan will commemorate the Armenian Genocide with a Divine Liturgy and pan-national events this year as well.
Let us inform that the April 24th events will be held in Urmia region and will bring together representatives of the active unions and organizations.