Արամ MP3-ն ու Վիտամինը Ամստերդամում. Եվրատեսիլում քվեարկում ենք Արամ MP3-ի օգտին, դա մենք կարող ենք անել
«Եվրատեսիլ 2014» երգի մրցույթում Արամ MP3-ն Պրոմո տուրի շրջանակներում իր «Not Alone» («Դու մենակ չես») երգը ներկայացրեց նաև Նիդերլանդների երաժշտասեր հասարակայնությանը: Հայաստանյան մեր մասնակցին սատարելու էին եկել Նիդերլանդներում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ձյունիկ Աղաջանյանը, հյուպատոս Գևորգ Պետրոսյանը:
Նիդերլանդներում Արամ MP3-ին ու Վիտամին ակումբի անդամներ Արման Խաչատրյանին (Արմուշ), Գարիկ Պապոյանին, Վաչե Թովմասյանին, Կարեն Սահակյանին (Չարենց) և Տիգրան Գևորգյանին (Տիկո) վաղուց էին սպասում: Միջոցառման կազմակերպման պատասխանատվությունն իր վրա է վերցրել «Match made in Heaven» միջոցառումների կազմակերպման հոլանդահայ գործակալությունը, որն արդեն լավ աշխատանքի փորձ ունի: Ապրիլի 18-ի համերգի բոլոր ներկա մասնակիցները, նաև մեր ընթերցողը հնարավորություն ունեցավ ծանոթանալ միջոցառման լուսանկարներին և այդ օրը նկարահանված տեսաերիզների: Թեև դահլիճում ցուրտ էր, ու նույնիսկ բարձրախոսերից մեկը չդիմացավ Արամ MP3-ի առաջադրած համերգի տեմպին, այնուամենայնիվ, ինչպես նկատեց վիտամինցի Գարիկը, դահլիճում հավաքվել էր «երկու միլիոն» մարդ, մթնոլորտն էլ ջերմ էր ու տրամադրող: Կարևորը առաջադրված նպատակի իրագործումն է, մեր մասնակցին լրացուցիչ լիցք հաղորդելը, պոզիտիվ էներգիա ու տրամադրություն փոխանցելը:
Ամստերդամի Rhoneweg-12 հասցեում գտնվող համերգասրահի այցելուներն էլ, ովքեր հետևեցին ավելի քան 2,5 ժամ տևած Վիտամին ակումբի ելույթներին, գոհ էին ոչ միայն համերգից, այլ նաև տղաների կատակներից ու բարյացկամությունից. նրանք հնարավորություն ունեցան լուսանկարվելու Վիտամին ակումբի անդամների հետ: Հնչեցին Արամ MP3-ի երգերը, որոնց թվում՝ «Դու մենակ չես» Եվրատեսիլյան երգը: Սա միակ անակնկալը չէր: Միջոցառումը ձգվեց մինչև կեսգիշեր: DJ-ի Արմանին ուրախ երգերի ու պարերի ծրագիր էր առաջադրել:
Եվրատեսիլի Պրոմո տուրը Արամ MP3-ն վիտամինցիների հետ, Փարիզի ու Մարսելի ելույթներից հետո, ապրիլի 21-ին կավարտեն Բրյուսելում: Արամ MP3-ը կվերադառնա Երևան, այնուհետև կմենկնի Դանիա: Արդեն մայիսի 6-ին, հենց առաջին երգով Արամ MP3-ն կներկայացնի մեր երկիրը Եվրոպական երգի այս փառատոնում:
Միջոցառման համար ընտրված էր նշանաբան հենց երգի մոտիվացիայով՝ “Aram, You not Alone !” (Արա՛մ, դու մենակ չես): ՈՒրեմն՝ մի խնդրանք. սկսած մայիսի 6-ից՝ Եվրատեսիլի առաջին եզրափակիչի օրվանից, մենք մեր մասնակցի կողքին պետք է լինենք՝ զինված հեռախոսներով, ու մեր ձայնը տանք հայաստանյան մասնակցին՝ Արամ MP3-ին. դա մենք կարող ենք անել:

Aram MP3 and Vitamin Akumb in Amsterdam
During his Promo Tour for the 2014 Eurovision Song Contest, Aram MP3 performed his song Not Alone for music lovers of The Netherlands as well. Armenia’s representative was supported by Armenia’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to The Netherlands Dzyunik Aghajanyan and Consul Gevorg Petrosyan.
Citizens of The Netherlands had been waiting for Aram MP3 and the guys from Vitamin Akumb, including Arman Khachatryan (Armush), Garik Papoyan, Vache Tovmasyan, Karen Sahakyan (Charents) and Tigran Gevorgyan (Tiko) for a long time.
The event was organized by the Dutch-Armenian Match Made in Heaven agency for organizing events, which already has good experience. Everyone attending the April 18 concert and even our readers had the chance to see photos from the event and watch the videos. Although it was cold and even one of the microphones didn’t function, as Vitamin Akumb’s member Garik noted, the event had brought together “two million” people, the atmosphere was warm and it set the mood. The important thing was to meet the objective, and that was to give our participant positive energy and setting him in the mood.
Those visiting Amsterdam’s Rhoneweg-12 Hall followed Vitamin Akumb’s more than 2-and-a-half hour performances and were content with not only the concert, but the boys’ jokes and friendly attitude. The visitors also had a chance to take photos with the boys from Vitamin Akumb. The concert included performances of Aram MP3’s songs, including Not Alone, but that wasn’t the only surprise. The event lasted until midnight with songs and dances.
Aram MP3 and the boys from Vitamin Akumb will perform in Paris and Marseilles and will end their performances in Brussels on April 21st. Aram MP3 will return to Yerevan, after which he will leave for Denmark where he will represent Armenia at the Eurovision Song Contest on May 6th.
A slogan “Aram, You Not Alone” was chosen for the event. Starting from May 6th, that is, the day of the first Eurovision finals, we must support our representative with telephone calls and vote for Aram MP3, and we can do it.