Գյումրեցի եւ արարատցի պատանի ծանրորդները փայլեցին Հայաստանի առաջնությունում
Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»- ը, աղջիկների մրցաշարում փայլեցին Արարատի մարզուհիները: Նրանցից երեքը՝ Լուիզա Սահրադյանը՝ 44 կգ քաշային կարգ, Անի Վարդազարյանը՝ 53 կգ, Հերմինե Եղիզարյանը՝ 58 կգ նվաճեցին հաղթողի կոչումը:
Երկու հաղթող ներկայացնում են Քասախը՝ Սոնա Պողոսյանը՝ 69 կգ եւ Արփինե Դալլաքյանը՝ 69 կիլոգրամից ավելի:
63 կգ քաշային կարգում լավագույնն Էր վանաձորցի Ռոզալիա Ավետիսյանը:
Պատանիների մրցաշարում աչքի ընկան գյումրեցիները: Ըստ քաշային կարգերի հաղթողներ դարձան Համլետ Մնացականյանը՝ 50 կգ, Նիկոլայ Պողոսյանը՝ 69 կգ, Արեն Մկրտչյանը՝ 77 կգ, Մանվել Գասպարյանը՝ 85 կգ, Հովհաննես Ավդալյանը՝ 94կգ, Սլավիկ Ջանոյանը` 94 կգ ավելի:
50 կգ քաշային կարգում հաղթել Է երեւանցի Լեւոն Մանուկյանը, 62 կգ քաշային կարգում ՝ Դավիթ Աբրահամյանը` Սամաղարից:
Ինչպես տեղեկացրին Հայաստանի ծանրամատի ֆեդերացիայից ,Հայաստանի պատանիների եւ աղջիկների ծանրամարտի թիմերը նախապատրաստվում են ապրիլի 28-ից մինչեւ մայիսի 3-ը Լեհաստանում կայանալիք իրենց տարիքային խմբերի Եվրոպաի ծանրամարտի առաջնությանը:

Young weightlifters of Gyumri and Ararat shone at championship in Armenia
As reported by “ArmenPress”, the girls from Ararat shone in the girls’ tournament, and three of them, including Luiza Sahradyan (44 kg), Ani Vardazaryan (53 kg) and Hermine Yeghizaryan (58 kg), scored victories.
Representatives of Kasakh Sona Poghosyan (69 kg) and Arpine Dallakyan (more than 69 kg) also won, and Rosalia Avetisyan was the best in the 63 kg weight category.
The athletes from Gyumri stood out. Among them were Hamlet Mnatsakanyan (50 kg), Nikolay Poghosyan (69 kg), Aren Mkrtchyan (77 kg), Manvel Gasparyan (85 kg), Hovhannes Avdalyan (94 kg) and Slavik Janoyan (94 kg and more).
Levon Manukyan from Yerevan on in the 50 kg weight category, and David Abrahamyan from Samaghar won in the 62 kg weight category. As reported by the Armenian Weightlifting Federation, the boys’ and girls’ weightlifting teams are preparing for the European Weightlifting Championship of the boys’ and girls’ groups to be held in Poland from April 28th to May 3rd.