Հայաստան կայցելի Սերբիայի արտգործնախարարը
ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով մարտի 9-11-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում կգնտվի Սերբիայի Հանրապետության արտգործնախարար Իվան Մրկիչը։
Սերբիայի արտգործնախարարին կընդունի Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Իվան Մրկիչը հանդիպումներ կունենա Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Ամենայն հայող կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին 2-րդի հետ։
Այցի շրջանակներում Սերբիայի արտգործնախարարը կմասնակցի Հայ-սերբական գործարար համաժողովին:
Մարտի 10-ին տեղի կունենան Հայաստանի և Սերբիայի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները, ինչին կհետևի համատեղ մամլո ասուլիս։
Նուն օրը Սերբիայի Հանրապետության արտգործնախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Այս մասին «Հայերն այսօր» -ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասնեյակից:

Армению посетит министр иностранных дел Сербии
По приглашению министра �?Д Эдварда Налбандяна в Армении 9-11 марта с официальным визитом будет находиться министр иностранных дел Республики Сербия �?ван Мркич.
Главу внешнеполитического ведомства Сербии примет президент РА Серж Саргсян.
Состоятся встречи �?вана Мркича со спикером Национального Собрания Овиком Абрамяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном и Католикосом всех армян Гарегином II.
В рамках визита министр примет участие в армяно-сербском бизнес-форуме.
Десятого марта состоятся переговоры министров иностранных дел Армении и Сербмии, за которыми последует совместная пресс-конференция.
В тот же день глава М�?Д Республики Сербия посетит Цицернакаберд, где отдаст дань уважения памяти жертв Геноцида армян. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из пресс-службы М�?Д РА.