Արտգործնախարարը կայցելի Ժնև
Մարտի 5-7-ը ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն աշխատանքային այցելություն կկատարի Ժնև, որտեղ նախատեսված է նրա ելույթը Միավորված ազգերի կազմակերպության Մարդու իրավունքների խորհրդի 25-րդ նստաշրջանի բարձրաստիճան հանդիպմանը:
Մարտի 7-ին Հայաստանի արտգործնախարարը կմասնակցի և ելույթ կունենա Ցեղասպանության հանցագործության կանխարգելման և պատժման մասին Կոնվենցիայի 65-ամյակին նվիրված բարձրաստիճան քննարկմանը, որը գումարվում է անցյալ տարի Հայաստանի նախաձեռնությամբ Մարդու իրավունքների խորհրդի կողմից կոնսենսուսով ընդունված՝  ցեղասպանության կանխարգելման վերաբերյալ բանաձևի համաձայն:
Ժնևում արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կունենա մի շարք երկկողմ հանդիպումներ:  Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ մամլո գրասենյակից:

Министр иностранных дел посетит Женеву
Министр иностранных дел Эдвард Налбандян 5-7 марта с официальным визитом посетит Женеву, где предусмотрено его выступление на встрече высокого уровня 25-й сессии Совета по правам человека Организации Объединенных наций.
Седьмого марта глава М�?Д РА примет участие и выступит на дебатах высокого уровня, посвященных 65-летию Конвенции о предотвращении и наказании преступления геноцид, которое созывается согласно принятой в прошлом году консенсусом Советом по правам человека резолюции о предотвращении геноцидов, инициированной Арменией.
В Женеве у главы внешнеполитического ведомства Армении состоится ряд двусторонних встреч. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили в пресс-службе М�?Д РА.