Ծիսական հանձնախմբի հանդիպումն Անթիլիասում
Հունվարի 29-30-ը Անթիլիասում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի օրհնությամբ տեղի ունեցավ Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Ծիսական հանձնախմբի հանդիպումը, որին մասնակցում էին Տ. Կոմիտաս արքեպիսկոպոս Օհանյանը (համաատենապետ), Տ. Արշակ եպիսկոպոս Խաչատրյանը (համաատենապետ), Տ. Վարուժան արքեպիսկոպոս Հերկելյանը, Տ. Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանը, Տ. Գեղամ արքեպիսկոպոս Խաչերյանը, Տ. Միքայել եպիսկոպոս Աջապահյանը, Տ. Վահան եպիսկոպոս Հովհաննիսյանը և Տ. Զաքարիա վարդապետ Բաղումյանը:
Հանդիպման ընթացքում հանձնախումբը, հիմք ընդունելով 2013 թ. Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում գումարված Եպիսկոպոսաց ժողովի որոշումները, քննարկեց և վերջնական տեսքի բերեց Ս. Մկրտության խորհրդակատարության բնագիրը և կանոնական ուղեցույցը: Մասնավոր քննության առնվեց նաև ծիսական լեզվի խնդիրը: Ս. Մկրտության նախապատրաստության ուսուցման ձեռնարկի առնչությամբ հանձնախումբը որոշեց շարունակել լրամշակման աշխատանքները` վերջնաժամկետ սահմանելով մայիս ամիսը:

Встреча обрядовой комиссии в Антилиасе
С благословения Его Святейшества Верховного Патриарха и Католикоса Всех армян Гарегина II и Его Святейшества Католикоса Великого Дома Киликийского Арама I 29-30 января в Антилиасе состоялась встреча Обрядовой комиссии Святой Армянской Апотстольской церкви, в которой участвовали арзиепископ Комитас Оганян (сопредседатель), епископ Аршак Хачатрян (сопредседатель), архиепископ Варужан Эркелян, архиепископ Сепух Саркисян, архиепископ Гегам Хачерян, епископ Микаел Ачапаян, епископ Ваан Ованнисян и вардапет Закария Багумян.
В ходке встречи комиссия, взяв за основу решения епископского собрания, созванного в Первопрестольном Святом Эчмиадзине в 2013 году, обсудила и привела в окончательный вид оригинал и каноны совершения таинства Святого Крещения. В частном порядке был рассмотрен также вопрос языка обряда. По поводу пособия по обучению подготовке к Святому Крещению комиссия решила продолжить работы по переработке, установив последний срок месяц май.