Մարշալ Բաղրամյանի անունը կտրվի Վիտեբսկի միջնակարգ դպրոցին
ԽՍՀՄ կրկնակի հերոս, ԽՍՀՄ մարշալ Իվան Խրիստոֆորի Բաղրամյանի անունը կտրվի Վիտեբսկ քաղաքի թիվ 46 միջնակարգ դպրոցին: Ծրագիրը իրականացրել է Վիտեբսկի քաղաքային գործկոմը «ANIV» հայագիտական հետազոտությունների զարգացման և աջակցության հիմնադրամի հետ համատեղ:
Միջոցառումը տեղի կունենա հունիսի 29-ին, քաղաքի տոնական ծրագրի շրջանակներում, Վիտեբսկի 1045-ամյակի ևնացիստական զավթիչների ազատագրման 75-ամյակի կապակցությամբ: Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցելու են մարշալի թոռները, Հայաստանի պատվիրակությունը, դիվանագիտական կորպուսի և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները:

�?мя маршала �?. Х. Баграмяна будет присвоено средней школе Витебска.
�?мя дважды Героя Советского Союза, Маршала Советского Союза �?. Х. Баграмяна будет присвоено средней школе № 46 города Витебска. Как передают из Минска, проект реализован Витебским городским исполнительным комитетом совместно с Фондом развития и поддержки арменоведческих исследований «АН�?В».
Торжественная церемония присвоения школе имени �?. Х. Баграмяна состоится 29 июня 2019 г. в рамках программы Праздника города, посвященного 1045-летию со дня основания Витебска и 75-летию его освобождения от немецко-фашистских захватчиков. В мероприятии примут участие внуки маршала, делегация из Армении, представители дипломатического корпуса и общественных организаций.