Միշել Պլատինին հայերենով հայտարարել է Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստի անունը (տեսանյութ)
Դեկտեմբերի 24-ին տեղի ունեցավ «ՀՖՖ մրցանակաբաշխություն 2013»-ը, որի ընթացքում հայտնի դարձան «Տարվա լավագույն մարզչի» եւ «Տարվա լավագույն ֆուտբոլիստի» անունները:
Արդեն հայտնի է, որ քվեարկության արդյունքներով 2013թ. տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ գերմանական «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը:
Մրցանակաբաշխության երեկոյի ամենամեծ անակնկալը բոլոր մասնակիցների, այդ թվում եւ Հենրիխ Մխիթարյանի համար 2013թ. «Տարվա լավագույն ֆուտբոլիստի» անվան հրապարակումն էր ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինիի կողմից:
Հատուկ տեսաուղերձի ընթացքում ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը բացում է փակ ծրարը եւ հայերենով հայտարարում է 2013թ. տարվա լավագույն ֆուտբոլիստի անունը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՖՖ պաշտոնական կայքից:

Michel Platini announces name of Armenia’s best football player in Armenian (video)
On Dec. 24, the Football Federation of Armenia announced the names of the Best Coach of the Year and Best Football Player of the Year during the annual FFA Awards.
Based on the results of a vote, mid-fielder for the Armenian national football team and the German Borussia team Henrich Mkhitaryan has been recognized as Armenia’s best football player of the year.
The biggest surprise for all the participants, including Henrich Mkhitaryan was when President of UEFA Michel Platini announced the name of the Best Football Player of the Year.
In an exclusive video, the UEFA President opens the envelope and announces the name of the Best Football Player of the Year in Armenian, reports the FFA official website.