Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը ներկա են գտնվել «Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսություն» համաժողովի գալա համերգին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը Պեկինի Ազգային օլիմպիական մարզադաշտում ներկա են գտնվել «Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսություն» համաժողովի գալա համերգին: Միջոցառմանը ներկա են եղել նաև Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինը, Սինգապուրի, Շրի Լանկայի, Հունաստանի նախագահները և Կամբոջայի թագավորը: Բացման խոսքով հանդես է եկել ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինը և ջերմորեն ողջունել ներկաներին:
Ինչպես «Հայերն այսօրին» հայտնում են ՀՀ վարչապետի մամուլի ծառայությունից, գալա համերգի ընթացքում «Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսություն» համաժողովի մասնակից մի քանի տասնյակ պետությունների ներկայացուցիչները հանդես են եկել կատարումներով` ներկայացնելով իրենց ազգային մշակույթը: Միջոցառման ընթացքում ելույթ է ունեցել նաև Հայաստանի պարարվեստի «Բարեկամություն» պետական համույթը:
«Ասիական քաղաքակրությունների երկխոսություն» համաժողովի մասնակիցների թիվն անցնում է 2 հազարը` աշխարհի 47 երկրից: Համաժողովի նպատակն է ամրապնդել Ասիական տարածաշրջանի պետությունների կապերը, այդ թվում` տնտեսական, խորացնել համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով:

Nikol Pashinyan, Anna Hakobyan attend gala concert on the sidelines of Dialogue of Asian Civilizations conference
Prime Minister Nikol Pashinyan and Mrs. Anna Hakobyan attended a gala concert held on the sidelines of the Dialogue of Asian Civilizations conference at the National Olympic Stadium in Beijing. The Conference was attended by President Xi Jinping of the People’s Republic of China, the Presidents of Singapore, Sri Lanka, Greece and the King of Cambodia. PRC President Xi Jinping delivered greeting remarks and warmly welcomed those present.
Representatives of dozens of countries participating in the Dialogue of Asian Civilizations conference presented their national culture. The Armenian “Friendship” State Dance Ensemble performed during the gala concert
The forum brings together over 2 thousand participants from 47 countries of the world. The conference seeks to strengthen ties, inclusive of economic exchanges, as well as to promote close multifaceted interaction between Asian countries.