Սամվել Մկրտչյանի հրաժեշտի հանդիպումները Լիբանանում
Լիբանանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սամվել Մկրտչյանը դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Լիբանանի հայ համայնքի հոգևոր և ազգային կառույցների, կուսակցությունների առաջնորդների և ներկայացուցիչների հետ:
Դեսպան Մկրտչյանը հանդիպել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա-ի, Տանն Կիլիկիո Հայ Կաթողիկէ եկեղեցու կաթողիկոս-պատրիարք Գրիգոր Պետրոս Ի-ի, Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական Եկեղեցիների Միության նախագահ, վերապատվելի Մկրտիչ Կարագյոզյանի հետ:
Ի թիվս այլ հանդիպումների ՀՅԴ Լիբանանի Կենտրոնական կոմիտնեի նախաձեռնությամբ «Շաղզոյան» կենտրոնում ևս տեղի ունեցավ ՀՅԴ ղեկավար կազմի և ներկայացուցիչների հետ հրաժեշտի հանդիպում:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են վերջին տարիների ընթացքում Լիբանանում ՀՀ դեսպանության և հայ համայնքի միջև հաստատված ջերմ հարաբերությունները և ակտիվ համագործակցությունը:
Հայ համայնքի ղեկավարները և անդամները մեծապես գնահատել են դեսպան Մկրտչյանի ակտիվ գործունեությունը: Զրուցակիցները համայնքի և դեսպանության միջև վերջին տարիների համագործակցությունը որակել են անկեղծ և փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված, աննախադեպ ակտիվ ու արդյունավետ:

Самвел Мкртчяна в Ливане провел прощальные встречи
Чрезвычайный и Полномочный Посол РА в Ливане Самвел Мкртчян провел ряд встреч с духовными и национальными организациями, главами и представителями армянской общины Ливана в связи с завершением его дипломатической миссии.
Посол Мкртчян встретился с католикосом Великого Дома Киликии Арам I-ым, католическим Католикос-Патриархом Дома Киликийского Григор Петрос XI -ым, председателем Союза армянских евангелических церквей Ближнего Востока преподобным Мкртич Карагезяном.
Кроме того, он провел встречу с руководством АРФ Дашнакцутюн и представителями Центрального комитета АРФ Ливан в центр «Шахгоян».
В ходе встреч были обсуждены установившиеся теплые взаимоотношения и активное сотрудничество между посольством Армении и армянской общиной в Ливане.
Главы и члены армянской общины дали высокую оценку активной деятельности посла Мкртчяна. Собеседники охарактеризовали сотрудничество между общиной и посольством как эффективное, основанное на искреннем и взаимном уважении.