Ստեփանակերտում կկայանա գարեջրի փառատոն
Փառատոնը կազմակերպվում է «Կոտայք» գարեջրի գործարանի կողմից՝ ընկերության Ստեփանակերտի ներկայացուցիչների աջակցությամբ:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ընկերության Ստեփանակերտի ներկայացուցիչ Հովհաննես Ղազարյանն ասաց, որ նման նախաձեռնությամբ Արցախում առաջին անգամ են հանդես գալու:
«Փառատոնին կազմակերպելու ենք գարեջրի անվճար հյուրասիրություն: Բացի այդ նախատեսվում է նաև համերգային ծրագիր, որին ելույթներով հանդես կգա Ստեփանակերտի փողային նվագախումբը»,- նշել է Հ. Ղազարյանը:
Նրա խոսքով՝ փառատոնի նպատակը ակտիվ ժամանցի կազմակերպումն է, ինպես նաև փառատոնի միջոցով ընկերության արտադրանքի ներկայացումն ու նոր համագործակցությունների հարթակի ձևավորելը:

В Степанакерте состоится фестиваль пива
Фестиваль организован пивной фабрикой «Котайк» при поддержке представителей компании из Степанакерта.
В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» представитель компании в Степанакерте Ованнес Казарян сказал, что данная инициатива будет проходить впервые в Арцахе.
«Мы организуем бесплатную дегустацию пива во время фестиваля. Кроме того, запланирована концертная программа, которую исполнит духовой оркестр Степанакерта», – сказал О. Казарян.
По его словам, целью фестиваля является организация активных развлечений, а также представление продуктов компании посредством фестиваля и создание новой платформы для сотрудничества.