Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունեց Հայկ Լեփեջյանին
Հունիսի 20-ին Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունեց Ավստրալիայի «Հայաստան-Սփյուռք» գործակցության մարմնի կազմակերպիչ, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ավստրալիայի մասնաճյուղի ներկայացուցիչ Հայկ Լեփեջյանին:
Պարոն Լեփեջյանը ողջունեց նախարարին և նշեց, որ շուտով հրատարակելու են մի եզակի գրքույկ, որտեղ ցանկանում են ներառել նաև նախարարի ողջույնի խոսքը: Նախարարը սիրով ընդունեց առաջարկը:
Միևնույն ժամանակ, հայ երգչուհիների մասնակցությամբ, նոյեմբերի 10-16 ծրագրում են համերգ ու խնդրեց նախարարին օժանդակել վերջիններիս վիզաների ձևավորման հարցում: Մխիթար Հայրապետյանը նշեց, որ կփորձի ամեն կերպ աջակցել վերոնշյալ ծրագրի իրականացմանը:

On June 20, Minister of Diaspora Mkhitar Hayrapetyan received organizer of Australia’s Armenia-Diaspora Partnership Body, representative of the Australia Chapter of Hayastan All-Armenian Fund Haig Lepejian.
Lepejian greeted the Minister and stated that he will soon be publishing a unique booklet, adding that he would like to have the Minister’s welcoming remarks featured in the booklet. The Minister gladly accepted the proposal.
Lepejian also said that his organization is planning a concert featuring performances by Armenian female singers (10-16 November) and asked the Minister to help solve the singers’ problems with visas. Mkhitar Hayrapetyan stated that he would do his best to help implement the program.