Ամերիկահայ բժիշկներն աշնանը բուժծառայություններ կմատուցեն Հայաստանում և Արցախում
Անհրաժեշտ դեղերի պաշարով ու բժշկական սարքավորումներով սեպտեմբերին Հայաստան կգան ամերիկահայ 40 բժիշկներ։ «Գլենդեյլ ադվենտիստ» բժշկական կենտրոնի բուժաշխատողները 2015-ից սկսած ամեն տարի բուժծառայություններ են մատուցում Նոյեմբերյանի հիվանդանոցում։ Այս տարի նրանց օգնությունը նաև Արցախ կհասնի․ կաշխատեն Ստեփանակերտի հանրապետական հիվանդանոցում։
«Հայերն այսօր»-ը, հղում կատարելով Հայաստան համահայկական հիմնադրամի ֆեյսբուքյան էջին, հայտնում է, որ Սիմոն Քյոշքերյան, Արբի Նահապետյանն ու Բեկի Բերբերյանը ճանաչողական այցով եղել են Արցախում, ծանոթացել հիվանդանոցների գործելաոճին, աշնանը կվերադառնան՝ տեղացի բժիշկներին օգնելու։ Ծրագիրը համակարգում է ԱՄՆ-ի «Հայաստան» հիմնադրամ կազմակերպությունը։

Врачи-армяне Америки осенью окажут медицинские услуги в Армении и Арцахе
С запасом необходимых медикаментов и медицинским оборудованием в сентябре в Армению прибудут 40 врачей-армян из Америки. Медработники медицинского центра «Глендейл адвентист» начиная с 2015-го ежегодно оказывают медицинские услуги в Ноемберянской больнице. В нынешнем году их помощь достигнет также Арцаха: они поработают в Республиканской больнице Степанакерта.
«Армяне сегодня», со ссылкой на фейсбуковскую страничку Общеармянского фонда «Айастан», сообщает, что Симон Кешкерян, Арби Нагапетян и Беки Берберян с ознакомительным визитом побывали в Арцахе, ознакомились со стилем работы больниц, осенью они вернутся, чтобы помочь местным врачам. Программу координирует организация «Фонд Айастан» США.