Ֆրանսահայ կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի անդամները հանդիպել են  Ֆրանսիայում ՀՀ նորանշանակ դեսպանի հետ
Մայիսի 15-ին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանն ընդունեց Ֆրանսահայ կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի անդամներին:
ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ԱԳն մամուլի ծառայությունից, Հասմիկ Տոլմաջյանը շնորհակալություն հայտնեց ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչներին` Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև հաստատված առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների ամրապնդմանը բերած շարունակական նպաստի համար և վստահություն հայտնեց հետագայում ևս սերտ համագործակցության շարունակման կապակցությամբ:
Խորհրդի համանախագահներ Արա Թորանյանն ու Մուրադ Փափազյանը խորհրդի անդամների անունից շնորհավորեցին և հաջողություն մաղթեցին նորանշանակ դեսպանին, վերահաստատելով իրենց պատրաստակամությունը` շարունակելու աջակցությունը հայ-ֆրանսիական դարավոր բարեկամության ամրապնդմանն ուղղված նախաձեռնություններին:
ՏեղեկանքՖրանսահայ կազմակերպությունների համակարգման խորհուրդը (CCAF), որը հիմնվել է 2001 թվականին, միավորում է չորս տասնյակից ավելի ֆրանսահայ քաղաքական, մշակութային, մարզական, կրթական, մաս­նա­գիտական և այլ կազմակերպությունների և ունի երեք տարածաշրջանային գրասենյակ՝ CCAF Իլ-դը-Ֆրանս (Փարիզ և հյուսիսային շրջաններ), CCAF Կենտրոն (Լիոն և կենտրոնական շրջաններ), CCAF Հարավ (Մարսել և հարավային շրջաններ):

Members of Coordinating Council of Armenian Organizations of France meet with newly appointed Armenian Ambassador to France
On May 15, RA Ambassador to France Hasmik Tolmajyan received members of the Coordinating Council of Armenian Organizations of France.
As reported the press service of the Ministry of Foreign Affairs to Hayern Aysor, Hasmik Tolmajyan expressed gratitude to the members of the French-Armenian community for their ongoing contributions to the strengthening of the special relations established between France and Armenia and expressed confidence that the close collaboration would continue in the future.
On behalf of the members of the Council, Co-Chairs Ara Toranian and Mourad Papazian congratulated the newly appointed Ambassador and wished her success and reaffirmed their willingness to continue to support the initiatives aimed at strengthening the centuries-old friendship between France and Armenia.
Reference: Established in 2001, the Coordinating Council of Armenian Organizations of France consolidates more than four dozens of French-Armenian political, cultural, athletic, educational, professional and other organizations and institutions and has three regional offices, including CCAF Ilr-de-France (Paris and northern districts), CCAF Center (Lyon and central districts) and CCAF South (Marseille and southern districts).