Ֆրանսահայ կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի անդամները հանդիպել են  Ֆրանսիայում ՀՀ նորանշանակ դեսպանի հետ
Մայիսի 15-ին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանն ընդունեց Ֆրանսահայ կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի անդամներին:
ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ԱԳն մամուլի ծառայությունից, Հասմիկ Տոլմաջյանը շնորհակալություն հայտնեց ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչներին` Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև հաստատված առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների ամրապնդմանը բերած շարունակական նպաստի համար և վստահություն հայտնեց հետագայում ևս սերտ համագործակցության շարունակման կապակցությամբ:
Խորհրդի համանախագահներ Արա Թորանյանն ու Մուրադ Փափազյանը խորհրդի անդամների անունից շնորհավորեցին և հաջողություն մաղթեցին նորանշանակ դեսպանին, վերահաստատելով իրենց պատրաստակամությունը` շարունակելու աջակցությունը հայ-ֆրանսիական դարավոր բարեկամության ամրապնդմանն ուղղված նախաձեռնություններին:
ՏեղեկանքՖրանսահայ կազմակերպությունների համակարգման խորհուրդը (CCAF), որը հիմնվել է 2001 թվականին, միավորում է չորս տասնյակից ավելի ֆրանսահայ քաղաքական, մշակութային, մարզական, կրթական, մաս­նա­գիտական և այլ կազմակերպությունների և ունի երեք տարածաշրջանային գրասենյակ՝ CCAF Իլ-դը-Ֆրանս (Փարիզ և հյուսիսային շրջաններ), CCAF Կենտրոն (Լիոն և կենտրոնական շրջաններ), CCAF Հարավ (Մարսել և հարավային շրջաններ):

Члены Координационного совета армянских организаций Франции встретились с новоназначенным послом РА во Франции
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2018/05/ֆրանսիա-1-300x225.jpg)
Посол РА во Франции Асмик Толмаджян 15 мая приняла членов Координационного совета армянских организаций Франции.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из пресс-службы М�?Д РА, Асмик Толмаджян выразила благодарность представителям армянской общины Франции за постоянное содействие укреплению установившихся между Арменией и Францией особых отношений, выразив уверенность в том, что тесное сотрудничество продолжится и впредь.
Сопредседатели совета Ара Торанян и Мурад Папазян от имени членов совета поздравили и пожелали успехов новоназначенному послу, подтвердив свою готовность продолжать содействие инициативам, направленным на укрепление многовековой армяно-французской дружбы.
Справка. Координационный совет армянских организаций Франции (CCAF), основанный в 2001 году, объединяет более четырех десятков политических, культурных, спортивных, образовательных, профессиональных и иных армянских организаций Франции, имеет три региональных офиса – CCAF �?л-де-Франс (Париж и северные районы), CCAF Центр (Лион и центральные районы), CCAF Юг (Марсель и южные районы).