ԿԱԼԻՖՈՐՆԻԱՅԻ ՆԱԽԿԻՆ ՆԱՀԱՆԳԱՊԵՏ
Խոր վշտով տեղեկացանք ամերիկահայ հայտնի հասարակական քաղաքական գործիչ, Կալիֆորնիայում մի շարք բարձր պաշտոններ զբաղեցրած՝ Սենատի անդամ, նահանգային Սենատոր, գլխավոր դատախազ, նահանգապետ Ջորջ Դեքմեջյանի մահվան մասին:
Աշխատանքային գործունեության յուրաքանչյուր ոլորտում Դեքմեջյանը մշտապես իրեն դրսևորել է որպես գիտակ և բանիմաց մասնագետ՝ ամերիկահայության, ինչպես նաև ԱՄՆ պետության և հասարակության մեջ բարձր պահելով հայ ժողովրդի հեղինակությունը:
Վերոնշյալի գնահատանքը և ապացույցը բարձրագույն պարգևներն են, որոնց արժանացել է նա իր ողջ աշխատանքային գործունեության ընթացքում:
Ջորջ Դեքմեջյանի գործունեությամբ հպարտացել են սփյուռքահայերը, հատկապես ամերիկահայերը:
Անդառնալի այս կորստի պահին կիսում ենք Ջորջ Դեքմեջյանի բոլոր հարազատների ապրած ցավը, ամոքում նրա ընտանիքի անդամների վիշտը և ցավակցում մեր ազգի պայծառ զավակի մահվան կապակցությամբ: Նրա հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր սրտերում:

PUBLIC AND POLITICAL FIGURE
We were deeply saddened by the news about the death of well-known Armenian American public and political figure, member of the U.S. Senate having held several high offices in California, Senator of the State of California, Attorney General and Governor George Deukmejian.
Deukmejian always showed himself as a smart and knowledgeable professional in every sphere of activity, maintaining the high reputation of the Armenian people in the Armenian American community and in U.S. government and society.
The evaluation and evidence of this are the high awards that he has received throughout his career.
Diaspora Armenians, particularly Armenian Americans have taken pride in the career of George Deukmejian.
At this moment of severe loss, we share the sorrow of all the relatives of George Deukmejian, mitigate the grief of his family members and express condolences upon the death of a brilliant son of the Armenian nation. His memory will always be bright in our hearts.