Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներ Շարժայում
Ապրիլի 23-ին Շարժայի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում տեղի ունեցավ Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցի ոգեկոչման արարողություն, որին մասնակցում էին Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ՀՀ դեսպան Գեղամ Ղարիբջանյանը, Կատարում կաթողիկոսական փոխանորդ Գերաշնորհ Մեսրոպ եպս. Սարգսյանը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ, այլ հյուրեր։
Երեկոյան ժամերգությանը հաջորդեց մոմավառության արարողություն, ինչից հետո Պիեռ Քեոսեյան սրահում տեղի ունեցավ Երևանից ժամանած պրոֆ. Հայկազուն Ալվրցյանի «Կրոնափոխ հայերը Թուրքիայում» թեմայով դասախոսությունը:

Events dedicated to 103rd anniversary of Armenian Genocide in Sharjah
On April 23, the St. Gregory the Illuminator Armenian Church of Sharjah hosted a ceremony commemorating the 103rd anniversary of the Armenian Genocide. Among the participants were Ambassador of the Republic of Armenia to the United Arab Emirates Gegham Gharibjanyan; Catholicossal Vicar in Qatar, His Grace, Bishop Mesrob Sarkisian; representatives of the Armenian community and other guests.
The evening liturgy was followed by a candlelight vigil, after which Professor Haikazun Alvrtsyan (Yerevan) delivered a lecture entitled “Converted Armenians in Turkey” at Pierre Keoseian Hall.