Ֆրանսիայում ցուցադրվել են Արսեն Հակոբյանի վավերագրական ֆիլմերը
Ապրիլի 22-ին Ֆրանսիայի Թուլուզ քաղաքում տեղի ունեցավ Արսեն Հակոբյանի վավերագրական ֆիլմերի ցուցադրությունը, որը կազմակերպել էր «Մեսրոպ Մաշտոց» կիրակնօրյա դպրոցը՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ։
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են կազմակերպիչները, Արսեն Հակոբյանը ներկայացրեց 2 ֆիլմ ` «Արցախ-Նախիջևան. հանցավոր լռություն», որը ներկայացնում է Ապրիլյան քառօրյա պատերազմը,  և «Արարատից դեպի Եվրոպա» ֆիլմը, որտեղ բավականին մանրամասն խոսվում է, թե ինչպես քրիստոնեական  մշակույթը տարածում գտավ Արարատից դեպի Եվրոպա:
Ֆիլմերը, որոնք թարգմանված էին ֆրանսերեն, շատ հետաքրքիր էին և տեղեկատվական: Թե՛ հայ, թե՛ ֆրանսիացի հանդիսատեսը մեծ հետաքրքրությամբ դիտեց: Ավարտին տեղի ունեցավ հանդիպում-քննարկում հեղինակի հետ:

Во Франции продемонстрированы документальные фильмы Арсена Акопяна
Во французском городе Тулуза 22 апреля состоялась демонстрация документальных фильмов Арсена Акопяна, организованная воскресной школой «Месроп Маштоц» по инициативе Министерства Диаспоры РА.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» организаторы, Арсен Акопян представил два фильма – «Арцах – Нахиджеван: преступное молчание», отражающий четырехдневную апрельскую войну, и «От Арарата – в Европу», где достаточно подробно говорится о том, как христианская культура от Арарата распространялась в сторону Европы.
Переведенные на французский язык фильмы были очень интересными и информационными. Армянские и французские зрители с большим интересом просмотрели их. По завершении демонстраций состоялись встречи-обсуждения с автором.