Ֆրանսիայում ցուցադրվել են Արսեն Հակոբյանի վավերագրական ֆիլմերը
Ապրիլի 22-ին Ֆրանսիայի Թուլուզ քաղաքում տեղի ունեցավ Արսեն Հակոբյանի վավերագրական ֆիլմերի ցուցադրությունը, որը կազմակերպել էր «Մեսրոպ Մաշտոց» կիրակնօրյա դպրոցը՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ։
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են կազմակերպիչները, Արսեն Հակոբյանը ներկայացրեց 2 ֆիլմ ` «Արցախ-Նախիջևան. հանցավոր լռություն», որը ներկայացնում է Ապրիլյան քառօրյա պատերազմը,  և «Արարատից դեպի Եվրոպա» ֆիլմը, որտեղ բավականին մանրամասն խոսվում է, թե ինչպես քրիստոնեական  մշակույթը տարածում գտավ Արարատից դեպի Եվրոպա:
Ֆիլմերը, որոնք թարգմանված էին ֆրանսերեն, շատ հետաքրքիր էին և տեղեկատվական: Թե՛ հայ, թե՛ ֆրանսիացի հանդիսատեսը մեծ հետաքրքրությամբ դիտեց: Ավարտին տեղի ունեցավ հանդիպում-քննարկում հեղինակի հետ:

On April 22, at the initiative of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia, Mesrop Mashtots Armenian Sunday School of Toulouse hosted the screenings of Arsen Hakobyan’s documentary films.
As reported the event’s organizers to Hayern Aysor, Arsen Hakobyan presented two films, including “Artsakh-Nakhichevan: Criminal Silence” and “From Ararat to Europe”. The film “Artsakh-Nakhichevan: Criminal Silence” is devoted to the Four-Day Artsakh War, and the film “From Ararat to Europe” provides details about how Christian culture spread from Ararat to Europe.
The films, which were translated into French, were very interesting and informative. Both the Frenchmen and the Armenians watched the films with great interest. The screenings were followed by a discussion.