Տորոնտոյում կկայանա Գևորգ Հաջյանի համերգը
«Հայերն այսօր»-ի տեղեկացմամբ, ապրիլի 24-ին, ժամը՝ 20:00-ին, Տորոնտոյի Հայ երիտասարդական կենտրոնի Համազգային թատերասրահում (հասցե՝ 55 Halcrown Place, Toronto) կկայանա Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցի միջհամայնքային հանդիսավոր մենահամերգ, որի ընթացքում ելույթ կունենա կոմիտասյան դասական երգերի մեկնաբան Գևորգ Հաջյանը: Երգչին կնվագակցի դաշնակահարուհի Թալին Կըլըբոզյան Արթինյանը, ասմունքով հանդես կգա Թամար Տոնապետյան Կուզույանը:
Կոմիտաս Վարդապետի խնկելի հիշատակին նվիրված և Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 100-ամյակին ձոնված համերգի կազմակերպիչը Տորոնտոյի միջհարանվանական մարմինն է՝ հովանավորությամբ Գերաշնորհ Տեր Բաբկեն արքեպիսկոպոս Չարյանի և Գերաշնորհ Տեր Աբգար եպիսկոպոս Հովակիմյանի և նախագահությամբ տեր և տիկին Վահե և Հռիփսիմե Թոքմաքջյանների:
Մենահամերգի ավարտից հետո ծաղկեպսակ կզետեղվի Հայոց ցեղասպանության 1,5 միլիոն սրբադասված նահատակների հիշատակին նվիրված հուշակոթողին:

В Торонто состоится концерт Геворга Ачяна
Как сообщает «Армяне сегодня», 24 апреля в 20:00 в Общенациональном театральном зале Армянского молодежного центра Торонто (адрес: 55 Halcrown Place, Toronto) состоится межобщинный сольный концерт, посвященный 103-й годовщине Геноцида армян, в котором выступит исполнитель комитассовских песен Геворг Ачян.
Организатором концерта, посвященного памяти вардапета Комитаса и 100-летию Первой Армянской Республики является межконфессионный орган Торонто под патронатом архиепископа Бабгена Чаряна, епископа Абгара Овакимяна под председательством господина и госпожи Ваге и Рипсиме Токмакчянов.
По завершении концерта состоится возложение венка к памятнику, посвященному памяти 1,5 миллионов канонизированных жертв Геноцида армян.
Певцу будет аккомпанировать пианистка Талин Клбозян Артинян, с декламацией выступит Тамар Тонапетян Кузуян.