ՀԲԸՄ-ն շնորհավորում է Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին
Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միությունը (ՀԲԸՄ) շնորհավորում է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանին երդմնակալության և նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, ինչպես նաև ողջունում է նրան այս պատմական իրագործման առիթով:
Հանգրվանային այս իրադարձությունը տեղի է ունենում այնպիսի ժամանակահատվածում, երբ մեր ազգը կանգնած է բազմաթիվ բարդ տարածաշրջանային և համաշխարհային մարտահրավերների, ինչպես նաև բարգավաճման հիանալի հնարավորությունների առջև: Ոտք դնելով 2016թ.-ին վերանայված Սահմանադրությանը համապատասխան մեր հանրապետության կառավարման նոր դարաշրջան՝ մենք տեսնում ենք առաջխաղացման հսկայական ներուժ, որի համար անհրաժեշտ են եռանդուն ղեկավարություն և գործակցություն բոլոր կողմերի միջև:
Անցում կատարելով խորհրդարանական համակարգին՝ Հայաստանի նոր Նախագահը ստանձնում է երկրի ղեկավարի դերը և պատասխանատվությունը ազգային կառույցների կայունության և դրանց անխափան գործունեության համար: Ակնկալում ենք, որ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հաջողությամբ կիրականացնի այս կարևոր հանձնառությունը՝ արդյունավետ ներկայացնելով մեր ժողովրդի համընդհանուր ձգտումներն, ինչպես նաև մեր միասնական արժեքներն ու գաղափարները:
Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միությունը նաև իր երախտագիտությունն է հայտնում իր պաշտոնավարումն ավարտած Նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ հայրենիքին մատուցած իր նվիրյալ ծառայությունների և վճռորոշ պահերին ցուցաբերած առաջնորդության համար՝ Արցախի ազատագրական շարժման մեկնարկից մինչ օրս: Իր նախագահության շրջանում ՀԲԸՄ-ն պահպանեց և ընդլայնեց Հայաստանի ղեկավարության հետ գործելու իր խորարմատ ավանդույթը՝ առավել զարգացնելով իր գործունեությունը կրթության, արվեստի, մշակույթի, ինչպես նաև սոցիալական և մարդասիրական ծառայությունների ոլորտներում:
ՀԲԸՄ-ն խանդավառությամբ շարունակելու է Հայաստանի Հանրապետության ղեկավարների հետ կառուցողական համատեղ աշխատանքը՝ ի շահ համայն հայության բարօրության: Նախագահի, Խորհրդարանի, Վարչապետի գրասենյակների և Եկեղեցու սերտ համագործակցությամբ է, որ հնարավոր է լավագույնս ծառայել մեր ազգի և ժողովրդի զարգացմանը:

AGBU поздравляет Армена Саркисяна с вступлением в должность Президента Республики Армения
Армянский Всеобщий Благотворительный Союз (AGBU) поздравляет вступившего в должность Президента Республики Армения Армена Саркисяна и приветствует его в связи с этим историческим событием.
Эта важная веха наступает в тот период, когда наша страна сталкивается со множеством сложных региональных и глобальных вызовов, но также и с прекрасными возможностями для процветания. Отмечая новую эру в управлении Республикой, наступившую в соответствии с изменениями в Конституции, принятыми в 2016 году, мы видим большой потенциал для прогресса, который потребует динамичного руководства и всестороннего сотрудничества.
С переходом к парламентской системе управления, новый президент Армении берет на себя роль главы государства, ответственного за стабильность и преемственность государственных институтов. Мы надеемся, что президент Армен Саркисян успешно выполнит эту важную роль и в полной мере отразит коллективные чаяния нашего народа, наши общие ценности и идеалы.
AGBU выражает признательность покидающему свой пост президенту Сержу Саргсяну за его служение и руководство страной в критические времена, начиная с Арцахского освободительного движения и до сегодняшнего дня. В период его президентства, AGBU сохранил и расширил традиционное сотрудничество с руководством Армении, развивая свою деятельность в сферах образования, искусства, культуры, а также социальных и гуманитарных услуг.
AGBU надеется на продолжение конструктивной работы с лидерами Республики Армения на благо нашей глобальной нации. Только тесное сотрудничество между администрациями президента, парламента, премьер-министра и Церковью может служить высшим интересам нашей страны и ее народа.